Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie

2 października w Centrum Edukacyjno-Wystawowym w Marszewie k. Pleszewa odbyła się kolejna edycja jesiennych targów rolno – ogrodniczych, których tematem wiodącym jest szeroko rozumiana energia odnawialna oraz zagadnienia związane z efektywnym gospodarowaniem energią w gospodarstwach rolnych i domowych.

1

 

Jak co roku wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę materiałów budowlanych i urządzeń grzewczych a także sprzętu rolniczego oraz środków produkcji. Tradycyjnie odbył się kiermasz roślin i materiałów ogrodniczych, nie zabrakło również stoisk promujących tradycyjną żywność i lokalne produkty. Powstały także punkty informacyjne przygotowane przez instytucje działające w otoczeniu rolnictwa, gdzie przez cały dzień można było zasięgnąć porady w kwestiach dotyczących m.in. dotacji dla obszarów wiejskich w ramach PROW 2014 -2020.

2

 

Tegorocznym targom towarzyszyło spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Południowej Wielkopolski, które zorganizowane zostało z okazji jubileuszu 150 lecia działalności tych organizacji oraz 120 lecia powstania Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Odbyło się także podsumowanie Przeglądu Kulinarnego zorganizowanego przez Wielkopolska Izbę Rolniczą pod hasłem „Pyra i korbol w kuchni wielkopolskiej”. W ramach przeglądu powstało 16 stoisk degustacyjnych przygotowanych przez laureatów konkursu, na których częstowano potrawami z dyni i ziemniaków. Organizatorem obydwu wydarzeń była Wielkopolska Izba Rolnicza i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich GOSPODYNI przy wsparciu Zespołu Szkół Politechniczno – Przyrodniczych CKU w Marszewie oraz Centrum Edukacyjno – Wystawowego w Marszewie.

Wielkopolską Izbę Rolniczą na targach reprezentowali Członkowie Zarządu Jolanata Nawrocka i Zbigniew Stajkowski oraz Wiceprezes Bogdan Fleming i Prezes Piotr Walkowski.

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: także; ; energia; wiejskich; ogrodniczych; ; których; jesienne; wielkopolska; rolniczą; materiałów; przeglądu; zagrodzie; ramach; centru;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »