shiuz__750 x 100 px_1

Jaka powinna być odległość silosu od domu?

Do naszej redakcji zadzwonił czytelnik, który dopytywał się, jaka powinna być odległość pomiędzy silosami do sianokiszonki, a zabudowaniami mieszkalnymi?

Z prośbą o udzielenie informacji zadzwoniliśmy do Beaty Suty ze Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Po przedstawieniu sprawy uzyskaliśmy informacje, że właściwa odległość powinna wynosić 25 metrów. – Natomiast od otworów okiennych i drzwiowych – 30 metrów. Odległość od granicy sąsiedniej działki, według rozporządzenia, nie może być mniejsza niż 5 metrów – podkreśliła Beata Suty. Specjalistka dodała, że sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku silosów na zboża i pasze. – Budowle o pojemności do 100 ton powinny być usytuowane w odległości 8 metrów od pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi, tak samo w przypadku wszystkich pozostałych budynków, wyłączając budynki inwentarskie i gospodarcze. Powyżej 100 ton odległość zwiększa się do 10 metrów. Tutaj nie ma już rozgraniczenia budynków inwentarskich i gospodarczych. Odległość od otworów okiennych i drzwiowych to 15 metrów. Od granicy działki sąsiedniej - 4 metry – wyjaśniła specjalistka. Przepisy pochodzą z Rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 25 marca 2013 roku. Nowe zasady zmieniły wcześniejsze wytyczne w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie.

(aneta)

429ml milk


Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: powinna; metrów.; odległość; powinny; granicy; metrów; przypadku; silosu; inwentarskie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »