shiuz__750 x 100 px_1

Jak skutecznie kontrolować import środków ochrony roślin?

Wdrożenie nowych zasad kontroli importu środków ochrony roślin,  prowadzenie kontroli w oparciu o ocenę ryzyka, wymiana informacji na temat najciekawszych przypadków ujawnień prób wprowadzania na terytorium Polski niedopuszczonych do obrotu i stosowania środków ochrony roślin oraz praktyczne ćwiczenia, jak wykryć nielegalne przesyłki tych produktów, to tylko niektóre z tematów szkolenia dla inspektorów wojewódzkich inspektoratów ochrony roślin i nasiennictwa, jakie odbyło się w dniach 6-7 listopada br.  w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni – Letnisko. 


Przeprowadzone szkolenie miało na celu dostosowanie procedur kontrolnych importu środków ochrony roślin  do wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/625 ds. urzędowych kontroli, które będzie  stosowane od dnia 14 grudnia 2019 r. 


Nowe rozporządzenie ustanawia m.in. zintegrowane we wszystkich państwach Unii Europejskiej podejście do kontroli środków ochrony roślin, przy czym szczególny nacisk kładzie na kontrolę importu towarów, która ma  zapewnić zgodność wprowadzanych na terytorium UE produktów z prawodawstwem unijnym, w szczególności z przepisami  mającymi na celu ochronę zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska oraz eliminować oszukańcze lub nieuczciwe praktyki, w tym nielegalny handel środkami ochrony roślin. 


Zdaniem Zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Pana Tadeusza Łączyńskiego, ujednolicone działania  inspektorów PIORiN są kluczowe dla eliminowania nielegalnych przesyłek środków ochrony roślin i ograniczenia ryzyka jakie mogą stworzyć. 

 

 

 

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 

 Źródło
 Państwowa Inspekcja Ochrony
 Roślin i Nasiennictwa
 http://piorin.gov.pl/

125ml milk

img 0019,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ochrony; środków; roślin; kontroli; importu; skutecznie; kontrolować; inspektorów; terytorium; nasiennictwa; ; roślin?; środków; import; roślin.  zdaniem; zastępcy; gł&oa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »