Izby rolnicze gotowe do realizacji programu wapnowania

17 maja 2019 r. w związku z zapowiedzianym w dniu 10 maja br. przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Ministrem Środowiska uruchomieniem programu pn.: „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wyraził gotowość izb rolniczych do realizacji w/w programu oraz wniósł do Ministra Rolnictwa o przekazanie realizacji tego zadania izbom, jako zadanie zlecone.

Samorząd rolniczy od 20 lat działa na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa oraz podejmowania działań na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. Izby mogą również realizować zadania zlecone z zakresu administracji rządowej, przekazane ustawami lub na podstawie porozumień z właściwymi organami administracji rządowej, w sprawach dotyczących rolnictwa.

 

Izby rolnicze od lat zabiegają o wznowienie dopłat do wapnowania gleb, przedstawiając argumenty uzasadniające konieczność odkwaszania gleb oraz poprawiania struktury również w kontekście ochrony środowiska. KRIR liczy, że zapowiedziany program zostanie pilnie uruchomiony, gdyż w całym kraju znajdują się gleby wymagające odkwaszenia i poprawy struktury, a proces ten pogłębia się z każdym rokiem.

Źródło:  KRIR

 

 

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: realizacji; programu; rolnicze; wapnowania; rolnictwa; administracji; rolniczych; również; program; gotowe; zadania; rządowej; ; rozwoju; ministra; kontekście; wznowienie; rolnictwa.  ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »