Informacja

DSCN1846s W dniach 11-14 marca br. gościła w Polsce trzyosobowa delegacja ekspertów ds. zdrowia roślin z Republiki Serbii. Wizyta ta, współorganizowana i finansowana przez Komisję Europejską, miała na celu zapoznanie przedstawicieli Serbii z praktycznym zastosowaniem prawodawstwa fitosanitarnego Unii Europejskiej obowiązującym w przypadku granicznej kontroli fitosanitarnej importowanych roślin i produktów roślinnych. Wizyta obejmowała spotkanie w Głównym Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa, podczas którego zapoznano gości z systemem kontroli zdrowia roślin funkcjonującym w Polsce oraz systemem fitosanitarnej kontroli importowej, oraz wizyty w Oddziałach Granicznych PIORiN w Koroszczynie, Małaszewiczach, Dorohusku i na Okęciu. Podczas spotkań koledzy z Serbii byli szczególnie zainteresowani warunkami pracy i wyposażeniem punktów wwozu, procedurami kontrolnymi (w tym współpracą ze Służbą Graniczną i Urzędem Celnym), systemem szkoleń inspektorów i udzielania upoważnień, wyposażeniem inspektorów (zwłaszcza narzędziami do pobierania prób drewna), oraz stosowanymi programami komputerowymi służącymi obsłudze importu.
Wizyta ta była kolejnym elementem sukcesywnej współpracy pomiędzy PIORiN a służbą fitosanitarną Republiki Serbii w dziedzinie wspierania tego kraju w zakresie harmonizacji przepisów fitosanitarnych Serbii z prawodawstwem Unii Europejskiej i ich praktycznego wdrażania.

opublikował: Jerzy Ochnio
2013-03-18 20:30

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

 

125ml milk

DSCN1846s
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; serbii; systemem; kontroli; ochrony; europejskiej; podczas; inspektorów; wyposażeniem; służbą; informacja; piorin; fitosanitarnej; republiki; zdrowia; polsce; wizyta; 20;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »