shiuz__750 x 100 px_1

IV Forum Wiedzy i Innowacji

– Dobre wykorzystanie wiedzy bardzo może pomóc polskiemu rolnictwu. Oczekujemy na propozycje. Żadna z nich nie będzie zbagatelizowana – powiedział dziś minister Jan Krzysztof Ardanowski zwracając się do uczestników IV Forum Wiedzy i Innowacji.

Forum Wiedzy i Innowacji

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że dzięki mandatowi jaki otrzymało Prawo i Sprawiedliwość od wyborców, przez najbliższe cztery lata będą kontynuowane zmiany w rolnictwie.

– Teraz jest najlepszy czas na wypracowanie konkretnych propozycji rozwiązań, które będziemy chcieli realizować z najbliższej perspektywie finansowej UE, gdyż w ciągu kilku miesięcy zapadną ostateczne decyzje w tej sprawie – stwierdził minister.

Bez wykorzystania badań naukowych i tego co nauka XXI w jest w stanie zaoferować w rolnictwie nie rozwiążemy problemów stojących przed światem. Chcemy być liderem, w naszej części Europy w korzystaniu z tych osiągnięć – dodał minister.

Za niezwykle istotną szef resortu rolnictwa uznał ścisłą współpracę uczelni, ośrodków doradztwa rolniczego i szkół rolniczych, aby innowacyjne rozwiązania szybko były transferowane do praktyki.

– Naszą szansą jest żywność najwyższej jakości, żywności której poszukują konsumenci – podkreślił minister.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę na innowacyjne technologie, wykorzystanie zasobów satelitarnych w rolnictwie, krótkie łańcuchy dostaw i digitalizację w rolnictwie.

– Potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań m.in. w zakresie szacowania szkód suszowych i przeciwdziałania temu zjawisku. Musimy szybko i dobrze wykorzystywać nowoczesną wiedzę – powiedział minister.   

 

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; wiedzy; rolnictwa; powiedział; innowacji; innowacyjne; szybko; resortu; ardanowski; rolnictwie. –; wykorzystanie; dobrze; szkół; jakości; ; najwyższej; żywność; szansą; n;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »