Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu zaprasza na szkolenia organizowane w ramach poddziałania 2.3 Wsparcie dla szkolenia doradców w ramach działania Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi z zakresu zastępstw objętego PROW 2014-2020. Głównym celem szkoleń jest pozyskanie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz zdobycie umiejętności doradców z zakresu rozpoznawania chorób, szkodników i chwastów, występujących w uprawach roślin rolniczych, sadowniczych lub warzywniczych.
Program jednego szkolenia (3 dwudniowe zjazdy) obejmuje 48 godzin w tym 8 godzin wykładów i 40 godzin zajęć praktycznych.
Uczestnikami szkolenia mogą być osoby zajmujące się zawodowo doradzaniem rolnikom i właścicielom lasów, zwani dalej doradcami, zatrudnione w podmiotach publicznych, prywatnych lub samodzielnie świadczące usługi doradcze w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz posiadają jedno z uprawnień, wydanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 maja 2013 r. w sprawie szkoleń w zakresie środków ochrony roślin (Dz. U. poz. 554) w zakresie integrowanej ochrony roślin lub uprawnień w zakresie integrowanej produkcji (zał. nr 10).
Szkolenia kierowane są do doradców z całego kraju z wyłączeniem województwa mazowieckiego.
Szkolenia z modułu rolniczego odbywają się w trzech lokalizacjach. Miejsce szkolenia zależne jest od województwa właściwego dla zatrudnienia doradcy.
Szkolenia z modułu sadowniczego i warzywniczego odbywają się w CDR O/Radom i są dostępne dla doradców z całego kraju z wyłączeniem województwa mazowieckiego.
Karty zgłoszenia wraz z kopią zaświadczenia o posiadanych uprawnieniach o którym mowa powyżej, potwierdzonego za zgodność z oryginałem należy przesłać na adres podany w harmonogramie szkoleń, właściwy do miejsca szkolenia. Karty zgłoszenia uczestnictwa na wszystkie szkolenia należy przesłać do 8.04.2020r.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny (nocleg, wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja, serwisy kawowe; dydaktyka, dojazd oraz materiały szkoleniowe).
Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowa.
Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu na szkolenie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Osoba odpowiedzialna za projekt – p. Anna Karwat, tel. 48 365 69 28, e-mail: a.karwat@cdr.gov.pl
Osoba odpowiedzialna za szkolenia w IUNG -PIB Puławy – p. Monika Kowalik, tel. 81 478 67 33, kom. 509 921 938, e-mail: duw@iung.pulawy.pl
Osoba odpowiedzialna za szkolenia w CDR Oddział Poznań – p. Danuta Nowak, tel. 61 648 62 06, e-mail: d.nowak@cdr.gov.pl
Do pobrania:
2. Karta zgłoszenia uczestnictwa /O/Poznań moduł rolniczy
3. Karta zgłoszenia uczestnictwa /O/Radom moduł rolniczy
4. Karta zgłoszenia uczestnictwa /IUNG PIB-Puławy moduł rolniczy
5. Karta zgłoszenia uczestnictwa /O/Radom moduł sadowniczy
6. Karta zgłoszenia uczestnictwa /O/Radom moduł warzywniczy
7. Program szkolenia /O/Poznań, moduł rolniczy
8. Program szkolenia /IUNG PIB-Puławy moduł rolniczy
9. Program szkolenia /O/Radom , moduł sadowniczy
10. Program szkolenia /O/Radom moduł rolniczy
11. Program szkolenia /O/Radom, moduł warzywniczy
Źródło Centrum Doradztwa Rolniczego http://cdr.gov.pl/