Ha dwa O to jest to! Zatrzymaj wodę na wsi

 

Ha2O d

Woda pokrywa 72% powierzchni naszej planety. Ponad 97% zasobów wodnych Ziemi to wody morskie i oceaniczne, które ze względu na swoje zasolenie nie są przydatne do spożycia. Zaledwie pozostałe 3% stanowi woda słodka, która w większości uwięziona jest w lodowcach i śniegach. Polska w porównaniu do innych państw europejskich ma bardzo ograniczone zasoby wody. Ze względu na wielowymiarowość skutków niedoboru wody, już niedługo może być to jeden z głównych czynników wpływających nie tylko na jakość życia ludzi, ale także na możliwości rozwoju gospodarczego czy stosunki międzynarodowe.

Niedobór wody to wyzwanie. Wyzwanie dla rolnictwa, energetyki, przemysłu i mieszkańców miast i wsi.

Uwzględniając znaczenie tego problemu oraz doceniając powagę sytuacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej- organizator III Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce wybrał  właśnie WODĘ jako jeden z wiodących zagadnień Forum oraz organizuje konkurs dotyczący tego zagadnienia.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Ha dwa O to jest to! Zatrzymaj wodę na wsi”

W ramach konkursu można zgłaszać pomysły na przeprowadzenie kampanii społecznej skierowanej do mieszkańców gmin wiejskich i gmin miejsko-wiejskich, w jednej z kategorii:

  • własne gospodarstwo domowe - oszczędzanie, gromadzenie oraz powtórne użycie wody dla celów indywidualnych;
  • własne gospodarstwo rolne - alternatywne rozwiązania dotyczące oszczędzania, gromadzenia oraz wielokrotnego wykorzystywania wody w gospodarstwie rolnym, a także promocja rozwiązań związanych z retencją i melioracją;
  • wspólne tereny publiczne - gromadzenie wody oraz jej powtórne użycie na terenach publicznych

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni 10 półfinalistów, którzy w dniach 20-21 marca 2020 roku, zostaną zaproszeni na warsztaty organizowane podczas Europejskiego Forum Rolniczego. Podczas zajęć laureaci będą mieli okazję skonsultować swoje projekty z ekspertami m.in. z dziedziny public relations, a następnie zaprezentować je przed komisją konkursową. Do autorów trzech najlepszych projektów trafią nagrody pieniężne w wysokości do 20 000 zł każda na realizację zwycięskiej kampanii.

Konkurs już trwa - serdecznie zapraszamy do udziału !!!

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 marca 2020 roku.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: konkurs@forum-jasionka.pl

REGULAMINlink zewnętrzny

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYlink zewnętrzny

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Ha2O d
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zatrzymaj; także; gromadzenie; powtórne; użycie; konkursie; udziału; europejskiego; mieszkańców; podczas; własne; rozwoju; gospodarstwo; względu; wziąć; zgłoszeniowy; związanyc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »