Artykuł o Tematyce Ekologicznej IJHARS zaprzestaje udzielania upoważnień do importu produktów rolnictwa ekologicznego z państw trzecich do UE

ijharsW okresie przejściowym, przewidzianym w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1235/2008, który skończył się 30 czerwca 2014 r., Główny Inspektor JHARS udzielał upoważnień do importu produktów rolnictwa ekologicznego z państw trzecich na terytorium Wspólnoty. Od 1 lipca 2014 r. producent ekologiczny, prowadzący działalność w zakresie importu produktów ekologicznych z państw trzecich, może importować produkty ekologiczne od producentów ekologicznych prowadzących działalność w państwie trzecim:

  • wymienionym na liście Komisji Europejskiej stanowiącej załącznik III do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1235/2008;
  • niewymienionym na liście Komisji Europejskiej pod warunkiem, że producent ten jest kontrolowany przez jednostkę certyfikującą wymienioną w wykazie stanowiącym załącznik IV do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1235/2008.

Importerzy posiadający upoważnienia do importu wydane do 30 czerwca 2014 r., mogą na ich podstawie dokonywać przywozu produktów ekologicznych z państw trzecich do końca okresu ważności tych upoważnień.

125ml milk

ijhars
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: państw; importu; komisji; trzecich; upoważnień; produktów; ekologicznych; ekologicznego; rolnictwa; załącznik; ijhars; producent; czerwca; liście; produktów; udzielania; roz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »