Hodowla

Hodowla na wsiWiele osób mieszkających na wsi i prowadzących hodowle zwierząt musi być przygotowanych na wiele zmian. Zgodnie bowiem z normami unii europejskiej wiele spraw uległo zmianie, a jest to ważne szczególnie dla tych osób, które będą czy starały się już o dotacje. Każde ze zwierząt musi być odpowiednio karmione, mieć wystarczająco miejsca dla siebie i powinno być trzymane w odpowiednich warunkach.

Świnie hodowane na wsi mają np. nowe korytka betonowe, które łatwiej się czyści i przepłukuje. Oczywiście te wszystkie rzeczy każdy jest w stanie dopilnować jeśli ma odpowiednie odwodnienia liniowe. W tym celu też montuje się studzienki betonowe, które w zdecydowany sposób ułatwiają pracę hodowcom, a przede wszystkim pomagają w utrzymaniu porządku. Na pewno w najbliższym okresie będzie jeszcze wiele zmian, które zdecydowanie wpłyną na rozwój rolnictwa i hodowli. Poprawa jakości na pewno pozwoli też uniknąć zalewania terenów i konsekwencji z tym związanych. Może nie wszystkie proponowane rozwiązania na pierwszy rzut oka wydają się być słuszne, ale skoro te pomysły i rozwiązania funkcjonują już z sukcesem w innych krajach, na pewno warto z nich skorzystać.

W końcu chodzi o to aby system pozwalał na szybszy rozwój, a jednocześnie na poprawę jakości zarówno hodowli jak i pracy hodowców. Ci, którzy jeszcze z tego nie skorzystali powinni z uwagą przyjrzeć się jak to funkcjonuje u sąsiada, a szybko zdadzą sobie sprawę z tego, że warto iść z postępem czasu i warto wprowadzać proponowane nowości na tym akurat rynku

Author: daro44

Artykuł pochodzi z http://www.pomaton.com.pl

148ml milk

hodowla1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »