shiuz__750 x 100 px_1

Granty dla wielkopolskich przedsiębiorców

1

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspólnie z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. (WARP) uruchamia program wsparcia dla mikro i małych przedsiębiorstw w zakresie finansowania kapitału obrotowego na utrzymanie płynności finansowej – w związku z sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa.

Jak podaje Zarząd Województwa Wielkopolskiego, WARP sp. z o.o. został wezwany do złożenia dokumentacji, na podstawie której przeprowadzi nabór dla przedsiębiorców z Wielkopolski. Dokumentacja konkursowa dla przedsiębiorców będzie udostępniona w połowie lipca. Nabór wniosków przez WARP sp. z o.o. zostanie natomiast uruchomiony pod koniec lipca. Granty udzielane są w celu utrzymania płynności finansowej mikro i małych przedsiębiorstw.

Kto może ubiegać się o grant?

Wsparcie w postaci grantu przeznaczone jest dla małych i średnich przedsiębiorstw na finansowanie bieżącej działalności, których sytuacja pogorszyła się w związku z wystąpieniem pandemii. Przez małe i średnie przedsiębiorstwa rozumie się również samozatrudnionych. Przedsiębiorca posiada siedzibę w województwie wielkopolskim oraz na dzień 31 grudnia 2019 r. prowadził działalność. Podmiot ubiegający się o wsparcie nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenie społeczne oraz odnotował spadek obrotów o co najmniej 30%. Pomoc będzie udzielana maksymalnie przez trzy miesiące. Kwota wsparcia określona będzie na podstawie stawki jednostkowej, przeliczonej przez odpowiednie wskaźniki. Poziom dofinansowania – do 100%.

Więcej informacji o wsparciu MSP w zakresie finansowania kapitału obrotowego znajduje się na stronie internetowej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Magdalena Kołodziejek
Źródło: Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Grafika: Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: województwa; granty; małych; będzie; przedsiębiorców; nabór; lipca.; podstawie; związku; ; finansowej; obrotowego; kapitału; finansowania; zakresie; płynności; przed;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »