Od stycznia 2024 roku Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie jest partnerem w projekcie Soil-X-Change, realizowanym w ramach programu Horyzont Europa. Bierze w nim udział 13 partnerów z 9 krajów unijnych.
Nazwa Soil-X-Change to akronim tytułu projektu: „Wsparcie międzynarodowej wymiany wiedzy i współtworzenia rozwiązań w zakresie zrównoważonego zarządzania glebą i gospodarstwem” (Fostering cross-border knowledge exchange and co-creation on sustainable soil and farm management), ktorego misją jest ułatwianie nawiązywania kontaktów pomiędzy rolnikami, interesariuszami i decydentami politycznymi, a także wiązanie ich z projektami i inicjatywami, celem napędzania innowacji w zakresie zrównoważonego gospodarowania glebą i gospodarstwem rolnym. Projekt dotyczy zagadnień związanych z rolnictwem precyzyjnym oraz promuje rezultaty grup operacyjnych EPI, których projekty przyczyniły się do poprawy jakości gleb.
Rolniku! Weź udział w ankiecie!
W ramach projektu realizowane jest badanie (w formie ankiety), którego celem jest poznanie przeszkód i ograniczeń mających wpływ na adaptację nowych technologii przez rolników oraz potrzeby, powody, preferencje i ewentualne wady wybieranych przez rolników technik zrównoważonego gospodarowania glebami i gospodarstwem rolnym.
Zgromadzone informacje zostaną wykorzystane do opracowania rozwiązań lepiej dostosowanych do potrzeb rolników, a docelowo do wsparcia rolników w adaptacji korzystnych technologii i praktyk rolniczych na terenie ich gospodarstw.
Ankieta skierowana jest do rolników, a jej wypełnienie zajmuje 10-12 minut.
WYPEŁNIJ ANKIETĘ
Zachęcamy do udziału w ankiecie! Państwa wkład ma zasadnicze znaczenie dla kształtowania strategii zrównoważonego gospodarowania glebą i gospodarstwem rolnym, które będą lepiej dostosowane do potrzeb praktyków. Udzielone odpowiedzi mogą wpłynąć na rozwój polityk i praktyk, które wpłyną na codzienną pracę rolników. Respondenci uzyskają dostęp do kompleksowego źródła najlepszych praktyk i innowacyjnych rozwiązań, które zostaną zweryfikowane w projekcie i okażą się skuteczne. Przyczyni się to do poprawy zdrowia gleby, lepszego plonowania i zrównoważonego rozwoju gospodarstw rolnych.
Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/