Giełda rolna Dograne – czyli dograny zbyt

 

Dograne grafika systemuMedia społecznościowe, tablice ogłoszeń czy fora rolnicze pełne są ogłoszeń, których chyba nikt nie jest w stanie na bieżąco śledzić. W rezultacie, może się zdarzyć, że cenna dla rolnika informacja nie trafi do niego na czas i zniknie w ogromnym szumie informacyjnym. Paradoksalnie, to w gospodarstwie rolnym coraz więcej czynności jest zautomatyzowanych, podczas gdy wyszukiwanie informacji w internecie nadal odbywa się „ręcznie”, tj. wymaga od rolnika spędzania dużej ilości czasu na przeglądaniu ogłoszeń rolniczych i wykonywaniu wielu telefonów bez pewności, czy podjęty kontakt będzie skuteczny, a ilość i cena produktu rolnego nadal aktualna.
Wychodząc tym wyzwaniom naprzeciw, zespół polskiego startupu Dograne zbudował innowacyjne narzędzie, które pozwala automatycznie i nieustannie znajdować możliwości współpracy z odbiorcami i dostawcami surowców rolnych. Możliwe jest to dzięki otwartemu mechanizmowi giełdowemu udostępnianemu rolnikom i ich partnerom całkowicie bezpłatnie.


Mowa o giełdzie współpracy rolnej we współczesnym wydaniu – dograne.pl


Jak to działa?

Centralnym mechanizmem rynku Dograne jest automatyczne dopasowywanie ofert sprzedaży i kupna produktów rolnych. Formularze ofert w systemie są tak skonstruowane, by każdy użytkownik mógł w prosty, wygodny i zarazem precyzyjny sposób określić jakiego produktu szuka lub jaki produkt oferuje w danym terminie i lokalizacji. Natomiast “przeglądanie” i szczegółowe porównywanie wszystkich złożonych ofert jest zadaniem systemu, który nieprzerwanie wyszukuje pasujące do siebie oferty i automatycznie powiadamia użytkowników o znalezionych dopasowaniach i możliwościach nawiązania współpracy. Mechanizm ten obejmuje również oferty z przyszłym terminem dostępności lub zapotrzebowania na produkt, co umożliwia rozpoczęcie poszukiwań partnerów handlowych na wiele tygodni lub miesięcy przed zakończeniem cyklu produkcyjnego, zwiększając szanse na uzyskanie bardziej korzystnych warunków współpracy. Z technicznymi szczegółami zasad działania giełdy można zapoznać się tu: https://dograne.pl/gielda-rolna.

Oferta dopasowana i co dalej?
W Dograne proces kojarzenia partnerów biznesowych nie kończy się na samym znalezieniu odpowiedniego kontrahenta. System wspiera dogranie współpracy między dopasowanymi stronami na warunkach przez nich określonych. Na każdym etapie uzgodnień użytkownicy dopasowanych ofert są automatycznie powiadamiani o istotnych zmianach w ofercie, np. o indywidualnie zaproponowanej przez kontrahenta cenie. W ten sposób rolnik może sam podejmować decyzje w przejrzystym i komfortowym dla siebie środowisku.


Bez opłat i reklam
Twórcy systemu stawiają na efektywność. Z jednej strony jest to efektywne wykorzystanie czasu użytkowników - odpowiednio wczesne planowanie działań rynkowych i znajdowanie partnerów do współpracy, eliminacja konieczności spędzania czasu na “ręcznym” przeglądaniu ogłoszeń, czy też możliwość zrealizowania wszystkich etapów dogrania zbytu lub zaopatrzenia w jednym miejscu. Z drugiej strony, całość funkcjonalności jest udostępniana w przejrzystym i zwięzłym interfejsie który został całkowicie pozbawiony wszelkich elementów nie związanych z głównymi zadaniami systemu, w szczególności nie zawiera żadnych form reklamy.


Efektywne wykorzystanie współczesnych środków technicznych pozwoliło Twórcom stworzyć system, który użytkownikom udostępniany jest całkowicie bezpłatnie, oferując wartościowe narzędzie, zarówno dla rolników w handlu pomiędzy sobą i w kontaktach z większymi odbiorcami, jak i dla operatorów rynkowych szukających konkretnie sprecyzowanych partii surowca.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Dograne grafika systemu
TAGI: dograne; automatycznie; współpracy; który; partnerów; całkowicie; przeglądaniu; produktu; rynkowych; użytkowników; współpracy.; siebie; systemu; ; spędzania; gi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »