shiuz__750 x 100 px_1

Firma NSK zaprezentuje na targach Agritechnica 2019 nowe zespoły łożyskowe i indywidualnie opracowane łożyska toczne


 
Na wystawie Agritechnica 2019 organizowanej w Hanowerze w dniach od 10 do 16 listopada br. firma NSK zaprezentuje serie łożysk tocznych opracowanych od podstaw pod kątem zastosowania w maszynach rolniczych. Produkty te obejmują wytrzymałe zespoły łożyskowe z serii J-Line, gotowe do instalacji zespoły piast Agro (Agri Disc Hub) dla maszyn uprawowych i liczne przykłady niestandardowych łożysk tocznych opracowanych we współpracy z producentami OEM obsługującymi sektor rolniczy
 
 

CON Agriculture jpg ico500
 

Maszyny rolnicze stanowią tradycyjnie jedną z najważniejszych branż przemysłu dla NSK. Łożyska toczne używane w tego typu zastosowaniach są narażone na ekstremalne warunki pracy, gdzie powszechnie występuje pył, wilgoć, żrące nawozy oraz wysokie obciążenia mechaniczne. Łożyska dla tego sektora zostały odpowiednio opracowane przez NSK w oparciu o dekady doświadczenia i wiedzy technicznej firmy.

Na tegorocznej wystawie Agritechnica w centrum uwagi znajdzie się seria J-Line, która została wprowadzona na rynek na początku 2019 r. Te zespoły łożyskowe Self-Lube® są zgodne ze standardem JIS (Japanese Industrial Standard) i są dostępne w sześciu popularnych typach opraw ze średnicami otworów od 12 do 90 mm. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i doskonałej charakterystyce uszczelnienia łożyska J-Line są stosowane przez coraz większą liczbę producentów maszyn rolniczych.

Kolejnym wyróżnionym produktem będą zespoły piast Agro (Agri Disc Hubs): dwurzędowe łożyska kulkowe skośne z dzielonym pierścieniem wewnętrznym, który przenosi wysokie siły osiowe i boczne. Piasty Agro są umieszczone w gotowych do montażu solidnych oprawach o indywidualnie określonych przez odbiorców wymiarach przyłączeniowych. Wyposażono je również w specjalne uszczelki odporne na ciężkie warunki pracy. Głównym obszarem zastosowań tych produktów są maszyny uprawowe, takie jak krótkie brony talerzowe, jak również siewniki i maszyny do nawożenia.

Firma NSK wykorzysta ponadto wystawę do prezentacji swoich możliwości produkcyjnych. Zakład NSK w Munderkingen (Niemcy) został założony w 1954 r. jako instalacja produkcyjna łożysk tocznych dla wiodącego producenta maszyn rolniczych. W następstwie przejęcia zakładu przez NSK w 1990 r. wprowadzono bardzo elastyczne instalacje produkcyjne, które umożliwiły wytwarzanie nawet niedużych partii indywidualnie dopasowanych łożysk tocznych o dużej wydajności - przykłady tych produktów zostaną pokazane na targach.

Na stoisku pojawią się również maszyny wyposażone w łożyska NSK lub eksponaty podkreślające instalację łożysk - np. krótkie brony talerzowe.


NSK na targach Agritechnica: hala 15, stoisko E44.


Zdjęcia prasowe:

1) NSK oferuje szeroki program rozwiązań łożyskowych zaprojektowanych od podstaw do zastosowań rolniczych. Fot. Kverneland AS

CON Agriculture jpg ico400


2) Nowe zespoły łożyskowe J-Line są produkowane w różnych rozmiarach, typach opraw i z różnymi wkładkami łożyskowymi

P BU J Line 6 products jpg ico400


3) Piasty Agro są wyposażone w duże łożyska kulkowe skośne do przenoszenia wysokich sił osiowych i bocznych oraz efektywne uszczelnienie i połączenie kołnierzowe do bezpośredniego montażu na maszynie

P Agri hub cut jpg ico400

 


 


O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.
www.nskeurope.pl

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

CON Agriculture jpg ico500
TAGI: łożyska; zespoły; łożyskowe; łożysk; agritechnica; indywidualnie; rolniczych.; tocznych; zaprezentuje; również; maszyn; targach; maszyny; toczne; opracowane; produktów; kró

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »