shiuz__750 x 100 px_1

Eurofactor już w Polsce

 

ca eurofactor grp rvbGrupa Credit Agricole wprowadziła nową markę dla wszystkich swoich spółek faktoringowych w Europie. Realizując tę strategię, należąca do Grupy EFL spółka faktoringowa Crédit Agricole Commercial Finance Polska SA zmieniła nazwę na Eurofactor Polska SA. Strategia zmiany nazwy ma na celu zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki europejskiej.

„Unifikacja nazewnictwa spółek faktoringowych w całej Europie to nie tylko działania wizerunkowe i występowanie pod jedną, silną marką. To przede wszystkim wymierne korzyści dla naszych klientów w postaci wspólnej, obowiązującej w całej Europie oferty, obejmującej te same wysokie standardy obsługi oraz uwzględniającej specyfikę rozwiązań prawno-podatkowych, obowiązujących w danym kraju. Chcemy zapewnić naszym klientom rozwiązania »szyte na miarę« ich potrzeb i oczekiwań, które nie będą ograniczane tylko do działalności na lokalnych rynkach ” – powiedział Stanisław Atanasow, prezes Zarządu Eurofactor Polska SA.

Za wprowadzonymi zmianami stoi ogromne doświadczenie spółek z Grupy Eurofactor na rynku Europejskim. Eurofactor jest liderem branży we Francji, czwartym graczem na rynku faktoringu w Niemczech i nr. 5 w Europie.

„Budując firmę od zera, stawialiśmy na jej rozwój w sposób ewolucyjny i bezpieczny, a nie na agresywne zdobywanie rynku. W naszych działaniach stawiamy nie tylko na dobrą ofertę, dopasowaną do warunków rynkowych, ale również na wysoką jakość obsługi, która obowiązuje we wszystkich spółkach EUROFACTOR w Europie” – powiedział Mariusz Wiśniewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży.

Zmiana nazwy wesprze dynamiczny rozwój Eurofactor Polska, a klientom da efektywne narzędzie finansowania bieżącej działalności. Eurofactor Polska SA (dawny: CA CFP) oferuje większość produktów obecnych na polskim rynku faktoringowym. Ponadto ma autorski model obsługi faktoringu eksportowego, który polega na współpracy z partnerami z Grupy Crédit Agricole w kraju importera, przy jednoczesnym wsparciu dedykowanej Spółki do obsługi transakcji zagranicznych.

Eurofactor Polska SA swym zasięgiem obejmuje całą Polskę, a swoje biura ma w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.

W ubiegłym roku wartość wierzytelności wykupionych przez firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów była o 17,31 proc. wyższa niż w roku poprzednim. Najwyższą dynamikę wzrostu osiągnęła Credit Agricole Commercial Finance, której obroty wzrosły o 167 proc. w stosunku do roku 2013.


 

Eurofactor Polska SA (dotychczasowy Crédit Agricole Commercial Finance Polska SA)
Właścicielem firmy jest Europejski Fundusz Leasingowy S.A., a firma jest częścią Crédit Agricole Leasing & Factoring. Crédit Agricole Commercial Finance Polska uruchomiła działalność w połowie 2012. Od 1 września 2015r. Spółka działa pod nazwą Eurofactor Polska SA. Firma oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom, oraz większym firmom, usługi factoringowe. Swoją działalnością pokrywa cały obszar Polski, a jej biura znajdują się w: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.  www.eurofactor.pl

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od ponad 24 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. czterokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i trzykrotnie Finansowej Marki Roku. Już blisko 261 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl

Grupa Crédit Agricole SA debiutowała na polskim rynku finansowym w 2001 roku. Oferuje swoim klientom szeroką gamę rozwiązań finansowych w zakresie usług bankowych, leasingowych, ubezpieczeniowych i faktoringowych. W skład grupy wchodzą między innymi Crédit Agricole Bank Polska (dawny Lukas Bank), Grupa Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL, Carefleet, EFL Finance, EFL Service, Eurofactor SA), a także Crédit Agricole Ubezpieczenia na Życie SA Więcej o Grupie CA Polska na www.ca-polska.com

 

 


 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

ca eurofactor grp rvb
TAGI: polska; agricole; oferuje; polskim; spółka; rozwiązań; obsługi; klientom; spółek; firmę; więcej; fundusz; e;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »