Dożynki Prezydenckie w Spale

Tydzień po Święcie Dziękczynienia za plony, które odbyło się na Jasnej Górze, do Spały zaprosił rolników Prezydent RP Andrzej Duda.

Fot. Prezydent Andrzej Duda z małżonką podczas Dożynek Prezydenckich w Spale

Fot. Prezydent Andrzej Duda z małżonką podczas Dożynek Prezydenckich w Spale

W uroczystościach uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wraz  członkami kierownictwa resortu.

- Od wieków w Polsce dożynki są świętem wsi polskiej - podkreślił minister Jurgiel.

Szef resortu rolnictwa podziękował gospodarzowi dzisiejszych uroczystości Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wsparcie udzielane resortowi i za troskę o sprawy wsi.

Zwrócił również uwagę, że oprócz podziękowania za plony dożynki są też dobrą okazją do rozmów o aktualnych problemach i przyjmowanych rozwiązaniach.

- Ten rząd dba o rolników. Uporządkowaliśmy sprawy obrotu ziemią rolniczą, przygotowaliśmy specjalną ustawę dotyczącą wirusa ASF - powiedział minister Jurgiel.

Szef resortu rolnictwa zwrócił również uwagę na przygotowane w resorcie projekty ustaw, które służą wzmocnieniu pozycji rolnika w całym łańcuchu żywnościowym - ustawa o przewadze kontraktowej, ustawa o sprzedaży detalicznej, ustawa o znakowaniu żywności.

Nawiązując do trudnych, tegorocznych żniw minister poinformował o opracowywanym projekcie ustawy o ubezpieczeniach. Mają być one pakietowe, dofinansowanie składek ze strony rządu wyniesie 65%.

- W przyszłym roku dofinansowanie wyniesie 0,9 mld złotych, a docelowo będzie to kwota 1,6 mld złotych - podkreślił minister Krzysztof Jurgiel.

Szef resortu rolnictwa przedstawił także dalsze zamierzenia zwracając uwagę na Strategie Odpowiedzialnego Rozwoju, która ma zostać przyjęta w październiku, a która w sposób kompleksowy podchodzi do rozwoju obszarów wiejskich i poprawy życia na tych terenach.

Minister Jurgiel poinformował ponadto o trwających pracach, które dotyczą usprawnienia funkcjonowania administracji obsługującej rolnictwo.

Szef resortu rolnictwa podziękował rolnikom za tegoroczne żniwa i złożył najlepsze życzenia pomyślności w roku przyszłym.

Gospodarz dzisiejszych dożynek Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że - To zaszczyt dla Prezydenta RP, że może do siebie zaprosić rolników.

Dziękując rolnikom za ciężką prace Prezydent podziękował również ministrowi Jurgielowi za podejmowane działania i rozwiązywanie bieżących problemów na wsi, zapewniając jednocześnie o swoim wsparciu i pomocy.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Dozynki Prezydenckie w Spale 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; rolnictwa; minister; dożynki; prezydent; resortu; andrzej; ustawa; rozwoju; również; podziękował; które; podkreślił; krzysztof; jurgiel; rol;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »