Do Wielkopolski nie trafi wieprzowina ze strefy czerwonej ASF

Rada Powiatowa WIR w Rawiczu zwróciła się z prośbą do Zarządu Izby o podjęcie interwencji w sprawie planów przerobu mięsa wieprzowego ze strefy czerwonej ASF w jednym z największych zakładów mięsnych w południowo-zachodniej Wielkopolsce.

1

W reakcji na nasze pismo Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zwrócił się do powiatowego Lekarza Weterynarii w Rawiczu o ustosunkowanie się do tych doniesień oraz przedstawienie ewentualnych działań podejmowanych w tej sprawie. Lekarz Powiatowy potwierdził, że jeden z zakładów dokonujących uboju trzody chlewnej opracował procedurę postępowania z mięsem pozyskanym od zwierząt pochodzących ze strefy objętej ograniczeniami w związku z wystąpieniem ASF i zwrócił się do organu nadzoru o wyrażenie zgody na ubój zwierząt z takiej strefy. Jednak Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawiczu po przeprowadzonej analizie ryzyka, mając na względzie dobro wielkopolskich rolników oraz dobro całej gospodarki narodowej nie wyraził zgody na planowany proceder.

Opracowanie: Kornel Pabiszczak

 

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: strefy; wielkopolski; rawiczu; weterynarii; lekarz; czerwonej; wieprzowina; powiatowy; zwierząt; zwrócił; mięsem; pozyskanym; ubój; objętej; ograniczeniami; związku; wystąpieniem; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »