shiuz__750 x 100 px_1

Alternatywne kierunki w produkcji zwierzęcej - alpaki

W dniach 24-25.09.2019r. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowało szkolenie pn.: Alternatywne kierunki w produkcji zwierzęcej. Chów i hodowla alpak. W szkoleniu udział wzięli doradcy z ośrodków doradztwa rolniczego, doradcy prywatni, mieszkańcy obszarów wiejskich oraz osoby zainteresowane w przyszłości prowadzeniem chowu tych sympatycznych zwierząt.


Szkolenie prowadzone było przez dr. inż. Annę Morales Villavicencio z Wydziału Nauk o Zwierzętach, Katedry Szczegółowej Hodowli Zwierząt, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pani doktor omówiła pochodzenie i budowę anatomiczną alpak, ze szczególnym uwzględnieniem układu pokarmowego, pasze stosowane w żywieniu zwierząt oraz ich potrzeby pokarmowe. Podjęte zostały również tematy związane z utrzymaniem alpak na wybiegach i w zadaszonych pomieszczeniach, charakterystyką włókna zwierząt oraz możliwością jego wykorzystania, a także zdrowiem zwierząt.
 

Przedstawiono również możliwości wykorzystania alpak we wspomaganiu różnego rodzaju terapii osób niepełnosprawnych, z deficytami zdrowotnymi lub profilaktycznie, w celu poprawy samopoczucia oraz w turystyce i rekreacji.
 

W kolejnym dniu szkolenia uczestnicy wzięli udział w wizycie w gospodarstwie hodowlanym „Alpakus” w Ramutowie k/Płocka. Państwo Sandomierscy – właściciele gospodarstwa, opowiedzieli o prowadzeniu hodowli, zwyczajach i zachowaniu zwierząt oraz na co zwrócić uwagę kupując zwierzęta do określonego celu użytkowania. Uczestnicy mogli z bliska podziwiać piękno i łagodny charakter alpak oraz zadawać pytania związane z praktycznym aspektem utrzymania zwierząt.
 

 

125ml milk

62dd1f2a7198c101b5bfdb6b947fcf26
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: alternatywne; produkcji; kierunki; zwierząt; doradztwa; udział; uczestnicy; również; doradcy; wzięli; związane; alpaki; zwierzęcej; zorganizowało; profilaktycznie; ; „alpakus”;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »