Continental rusza w trasę z Valtra SmartTour

Continental został oficjalnym partnerem Valtra SmartTour – cyklu pokazów maszyn rolniczych Valtra. W ramach współpracy wszystkie prezentowane ciągnikach rolniczych' class='linkhrefpg'>ciągniki rolnicze zostaną wyposażone w opony TractorMaster. W ten sposób Continental rozwija zapoczątkowaną w październiku 2018 r. współpracę z fińskim producentem, w ramach której nowe ciągniki Valtra serii A dostępne są z oponami Continental Tractor70 oraz Tractor85.


Po raz piąty Valtra SmartTour przemierzy trasę o długości ponad 30 000 km przebiegającą przez 20 europejskich krajów, aby zaprezentować klientom i miłośnikom sprzętu rolniczego Valtra tegoroczne nowości. Na każdym przystanku goście będą mogli wziąć udział w interaktywnej prezentacji pokazowego samochodu ciężarowego SmartTour, jak również w jazdach testowych nowej generacji ciągników serii A, N, T i S. To również okazja do tego, aby poznać bogate portfolio opon rolniczych Continental projektowanych z myślą o trudnych warunkach pracy, poprawie wydajności oraz z uwzględnieniem wymagań konkretnych typów urządzeń.

Cieszymy się, że Continental został naszym oficjalnym partnerem w zakresie opon podczas SmartTour 2019. Każdy przystanek to wspaniała okazja dla naszych klientów, aby usiąść za kierownicą prezentowanych ciągników i dowiedzieć się, w jaki sposób nasze profesjonalne rozwiązania stworzone we współpracy z partnerami mogą idealnie spełniać ich potrzeby.

Samuel Hardy, manager Valtra SmartTour
TractorMaster: innowacyjne opony z nowym wzorem bieżnika w technologii D.fine
Wszystkie ciągniki Valtra biorące udział w SmartTour będą wyposażone w najnowsze opony radialne Continental TractorMaster. Do ich produkcji – podobnie jak w przypadku pozostałych opon Continental do ciągników i kombajnów – użyto nylonowego karkasu N.flex. Wysoka rozciągliwość tego materiału sprawia, że opony są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Ogumienie zostało wyposażone również w charakterystyczną dla opon radialnych Continental stopkę wykonaną z jednego kawałka stalowego drutu. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała – zachowuje swój kształt i zapobiegają uślizgom na feldze.

W oponach TractorMaster zastosowaliśmy całkowicie nową technologię modelowania klocków bieżnika D.fine, dzięki której powierzchnia styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części jest o 5 proc. większa niż w przypadku standardowych opon. Pozwala to znacznie ograniczyć zagęszczenia gleby, w efekcie czego opony są mniej szkodliwe dla upraw. Uczestnicy tegorocznej edycji SmartTour będą mogli przekonać się, że połączenie niezawodnych ciągników Valtra i wytrzymałych opon Continental to gwarancja dużego komfortu pracy.

Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon rolniczych w Continental Opony Polska


Valtra SmartTour rozpocznie podróż po Europie w styczniu 2019 r.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: continental; valtra; smarttour; ; ciągników; trasę; wyposażone; rolniczych; również; będą; ciągniki; dzięki; przypadku; okazja; bieżnika; której; sposób; tr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »