Artykuł o Tematyce Ekologicznej Budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków

audyte 620x500o
Trwa rekrutacja na 8. edycję studiów podyplomowych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW. Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do sporządzania audytów energetycznych budynków, świadectw charakterystyki energetycznej budynków oraz projektowania przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budownictwie. Absolwent studiów jest uprawniony do złożenia wniosku o wpis do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków prowadzonym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Charakterystyka studiów

Po zakończaniu studiów podyplomowych „Budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków” absolwent posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, niezbędne w samodzielnym podejmowaniu decyzji, projektowaniu obiektów energooszczędnych, wykonywaniu audytu energetycznego oraz ocenie energetycznej budynków. Ma wiedzę w zakresie fizyki budowli, audytu energetycznego, podstaw prawnych w zakresie oceny energetycznej i audytu budynków, konstrukcji budowlanych, budownictwa ogólnego, odnawialnych źródeł energii,  budownictwa energooszczędnego i pasywnego, materiałów i wyrobów budowlanych, techniki pomiarowej, termowizji i badania szczelności przegród budowlanych, oceny instalacji oświetleniowej w budynku, oceny systemów wentylacji i klimatyzacji, układów grzewczych i ciepłej wody w budynkach o niskim zużyciu energii, kotłów na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, systemów ciepłowniczych, metodologii określania charakterystyki energetycznej budynku i lokali mieszkalnych, która jest niezbędna do samodzielnego wykonania audytu energetycznego budynku, oceny energetycznej budynków, lokali mieszkalnych oraz przy projektowaniu budynków energooszczędnych.

Więcej informacji: http://wbis.sggw.pl/studia/studia-podyplomowe/energooszczedne/

 

 

Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl

125ml milk

audyte 620x500o
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: energetycznej; audytu; studiów; charakterystyki; budynków; ; energetyczny; energooszczędne; ; budownictwa; budynków; budowlanych; ; energetyczna; budynków; podyplomowych; absolwent;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »