shiuz__750 x 100 px_1

Brak pieniędzy na rolnictwo

 
Rolnicy zgłaszają problem z pobieraniem preferencyjnych kredytów suszowych. Pracownicy banków oraz notariusze informują, że wyczerpała się krajowa pula pomocy de minimis.

W trakcie kampanii wyborczej padały różne deklaracje m.in. o pomocy finansowej dla rolników. Teraz okazuje się, że pieniędzy nie ma, a limit pomocy de minimis się wyczerpał.

– Poprzednie rządy Platformy Obywatelskiej i PSL-u wynegocjowały skandalicznie niskie limity pomocy. Kilkukrotnie niższe niż mają inne państwa. Ostatnie trzy lata nie były lepsze. PIS w sprawie pomocy de minimis nie zrobiło nic i teraz brakuje pieniędzy dla rolników – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł Kukiz ’15 Jarosław Sachajko.

Wielu rolników zgłosiło się po pomoc finansową po raz pierwszy i mają pełne prawo dostać pieniądze.

– Rolnicy cały czas zmagają się ze skutkami suszy, a w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. Jeśli nie otrzymamy pieniędzy na walkę z suszą i modernizację gospodarstw w celu zabezpieczeń to będziemy się chylić ku upadkowi polskiego rolnictwa – podkreślił poseł Norbert Kaczmarczyk.

– Ministerstwo wstrzymało pomoc de minimis. W imieniu rolników apelujemy o zwiększenie puli koperty krajowej w przyszłych latach, żeby pieniądze starczyły dla wszystkich, a taka sytuacja już się nie powtórzyła – dodał działacz Kukiz ’15 Krzysztof Tołwiński.

Na lata 2014 – 2020 Polska otrzymała pulę na poziomie 225 mln euro.

-----------------

Kukiz 15

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: pieniędzy; ; pomocy; rolników; minimis; rolnictwo; ’15; poseł; otrzymamy; chylić; będziemy; zabezpieczeń; gospodarstw; modernizację; suszą; walkę; jeszcze; jeśli; gorzej.; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »