shiuz__750 x 100 px_1

Banki Spółdzielcze SGB i Ursus wypracują wspólną ofertę dla rolników

PR7 181818 marca br. SGB-Bank S.A. oraz Ursus S.A., podczas trwających w Kielcach targów rolniczych AGROTECH, podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promocyjnego finansowania fabrycznego ciągników i maszyn rolniczych produkowanych przez Ursus S.A. Oferta dostępna będzie 

w zrzeszonych Bankach Spółdzielczych i zostanie dopasowana do potrzeb ich klientów.

W ramach współpracy SGB-Bank i Ursus będą prowadzić działania promocyjne, takie jak wspólne akcje wizerunkowe budujące świadomości finansowania fabrycznego wśród klientów Banków Spółdzielczych SGB, wspólny udział w konferencjach oraz innych wydarzeniach o charakterze lokalnym czy wzajemne korzystanie z materiałów promocyjnych.

- Zawiązanie współpracy pomiędzy SGB-Bankiem zrzeszającym ponad 200 Banków Spółdzielczych
i firmą Ursus – znanym polskim producentem wysokiej klasy ciągników i maszyn rolniczych, wskazuje kierunek działań wynikających ze strategii naszej Grupy, w której przedstawiciele sektora Agro są od zawsze kluczowymi klientami – mówi Ziemowit Stempin, Wiceprezes Zarządu SGB-Banku. – Jesteśmy przekonani, że połączenie oferty Banków Spółdzielczych SGB, będących ekspertem w obsłudze finansowej rolnictwa, z ofertą znanego od pokoleń producenta polskich maszyn rolniczych marki Ursus, będzie owocne i przyniesie realne korzyści naszym wspólnym klientom z branży rolnej – dodaje Ziemowit Stempin.
- Współpraca Ursusa, firmy z polskim kapitałem z polskimi Bankami Spółdzielczymi to optymalne rozwiązanie dla obopólnych korzyści i przede wszystkim – dla dobra naszych wspólnych klientów – mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A. – Wierzę, że zawiązana w czasie targów współpraca okaże się bardzo konstruktywna dla promocji obydwu marek, ale przede wszystkim największe korzyści z jej realizacji uzyska nasz klient finalny, czyli polski rolnik. Jest to bardzo ważne chociażby w kontekście wykorzystania środków na modernizację rolnictwa z nowej unijnej perspektywy UE.

- Takie współdziałanie banków i producentów na szczeblach międzynarodowych to nie nowość – zauważa Jan Grzesiek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarocinie. – Cieszę się, że polski producent i polskie Banki Spółdzielcze będą wspierać się w pracy na rzecz sektora Agro i podnosić swoją konkurencyjność. Dla naszych klientów jest to ogromny komfort, możliwość skorzystania
z lokalnych, a więc dobrze znanych usługodawców oraz dopasowanej do siebie oferty. Pojedynczy, lokalny Bank Spółdzielczy nie miałby szans na podpisanie takiej współpracy z dużym producentem, dlatego przydaje się tu siła Zrzeszenia SGB. Mam nadzieję, że to początek współpracy z sektorem szeroko pojętej obsługi rolnictwa i jako Spółdzielcza Grupa Bankowa zawrzemy kolejne porozumienia
z innymi polskimi firmami sektora rolnego – podsumowuje Jan Grzesiek.

 


Targi rolnicze AGROTECH – Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej, na których doszło do podpisania listu intencyjnego, odbyły się po raz 22. To największe polskie targi rolnicze w halach. Wystawa obejmowała w tym roku rekordową powierzchnię 62,5 tysiąca metrów kwadratowych, na której swoje ekspozycje zaprezentowało ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów. Na kieleckich targach Ursus zaprezentował ciągnik URSUS C-3150V Power – pierwszy model zabudowany na własnej transmisji VIGUS. To dzieło polskiej myśli technicznej, wypracowane we własnym centrum badawczo-rozwojowym Ursusa przy współpracy z inżynierami z Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:
Marcin Kotus
Główny Specjalista ds. Komunikacji
SGB-Bank S.A.
tel. 61 631 22 70
mail. marcin.kotus@sgb.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O SGB-Banku S.A.

SGB-Bank S.A. zrzesza obecnie 202 Banki Spółdzielcze i wspólnie z nimi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową, która swoim zasięgiem obejmuje niemal całą Polskę. Placówki Banków Spółdzielczych SGB można znaleźć zarówno w dużych miastach: Warszawa, Poznań, Łódź, Szczecin, Wrocław, Rzeszów, Częstochowa, Gdynia, a także w średnich i małych miejscowościach. Zrzeszone z SGB-Bankiem Banki Spółdzielcze nieustannie zwiększają obszar działalności handlowej, oferując usługi za pomocą niemal 1.800 placówek oraz elektronicznych kanałów dostępu. Ponadto Banki Spółdzielcze SGB umożliwiają swoim Klientom dostęp do środków pieniężnych poprzez sieć 4.000 bezprowizyjnych bankomatów.
Dbałość o systematyczne podnoszenie jakości świadczonych usług to jedno z priorytetowych założeń strategii rozwoju konsekwentnie realizowanej przez nas od wielu lat. SGB stale poszerza swoją ofertę o produkty i usługi dopasowane do potrzeb Klientów. Do podstawowych celów działalności Banków Spółdzielczej Grupy Bankowej należy zapewnienie kompleksowej obsługi finansowej klientom indywidualnym, firmom działającym na terenie miast i wsi, przedsiębiorstwom sektora rolno-spożywczego oraz rolnikom, jak również wspieranie rozwoju gospodarczego środowisk lokalnych. Połączenie nowoczesności z ponad 150-letnią tradycją i polskim kapitałem budowanym od pokoleń determinuje mocną pozycję Banków Spółdzielczych na rynku usług finansowych.
Więcej informacji: www.sgbbank.com.pl

125ml milk

PR7 1818
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; banków; spółdzielczych; współpracy; sektora; spółdzielcze; korzyści; polskim; ofertę; klientom; rolniczych; maszyn; klientów; której; mów;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »