shiuz__750 x 100 px_1

Agroholding KSG Agro zakończył zbiory wczesnych plonów

KSG AgroPodmioty należące do KSG Agro zebrały 56 321 ton plonów, podczas gdy planowana w sumie ilość wynosiła 68 500 ton. Z tego zbiory jęczmienia ozimego wyniosły 3,4 tysiąca ton, pszenicy – 42,4 tysięcy ton, rzepaka ozimego – 3,4 tony oraz jęczmienia jarego – 7,1 tysiąca ton.


Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wskaźniki zbioru plonów w podmiotach należących do Grupy KSG Agro osiągnęły poziom powyżej przeciętnej w regionie Dnipropetrowska.
Dodatkowo, tegoroczne plony rzepaku ozimego przekroczyły dane z zeszłego roku o prawie 50%. Obecne ceny rynkowe dla wczesnych plonów przekraczają zaplanowane poziomy - o 15% dla pszenicy i 19% dla jęczmienia.
Tradycyjnie, głównym źródłem dochodów z działalności rolniczej Spółki były rośliny oleiste, które przynosiły nie mniej niż 80% przychodów  w przeciągu ostatnich trzech lat. Przeciętnie na Ukrainie oczekuje się, że zbiory słonecznika w 2012 będą niższe o 4% w porównaniu z rokiem 2011. Eksperci Spółki przewidują, że zbiory słoneczników będą mniejsze o 9% w porównaniu z zeszłym rokiem. 
Obecne ceny nasion słonecznika już osiągnęły planowany pułap, lecz przykład ostatnich lat pokazuje, że od rozpoczęcia zbiorów do lutego następnego roku, rośną przeciętnie o 15%-18 %.


Informacje o Spółce:

KSG Agro S.A. jest zintegrowanym pionowo holdingiem prowadzącym działalność w niemal wszystkich segmentach rynku rolnego, w tym w sektorze produkcji, magazynowania, przetwarzania i sprzedaży produktów rolnych.
W 2011 r. KSG rozpoczął także hodowlę trzody chlewnej oraz produkcję granulatu paliwowego z odpadów powstających w trakcie produkcji roślinnej. Spółka posiada własne magazyny o całkowitej pojemności 120 tysięcy ton i specjalny magazyn z mikroklimatem do przechowywania warzyw o łącznej pojemności 4 tysięcy ton.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

KSG Agro

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »