Agrobiznes 4.0 - nowe wyzwania dla rolnictwa

csm DSC 0040slider b8058acecf

 

30 czerwca 2020 r. w Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się debata pod hasłem „Agrobiznes 4.0”, która skupiła grono ekspertów sektora rolnictwa w Polsce. Spotkanie odbyło się pod patronatem honorowym m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zaproszeni paneliści poruszali tematy związane z nowymi technologiami, które zaczynają mieć coraz większe znaczenie dla instytucji i firm z branży rolniczej.

Część merytoryczną spotkania rozpoczął Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który był gościem specjalnym tego wydarzenia.

Prezes ARiMR w swoim wystąpieniu przestawił m.in. plany działań Agencji w zakresie wdrażania technologii cyfrowych.
- Na ten rok najważniejszy plan to elektroniczny obieg dokumentów w całej instytucji, a także teledetekcja, czyli próba rozpoznawania 18 podstawowych roślin przez cyfrowe systemy na rzeczywistych danych, na rzeczywistych zobrazowaniach. Wykorzystanie maszynowego uczenia oraz sztucznej inteligencji.

Prezes ARiMR poinformował o kończących się właśnie pracach nad aplikacją na smartfony dla rolników.
-Pierwsza w historii Agencji aplikacja mobilna na smartfony za chwilę stanie się rzeczywistością. W lipcu będziemy testować ją w trzech województwach: lubelskim, podkarpackim i wielkopolskim. Jeżeli wszystko się powiedzie, we wrześniu aplikacja trafi do wszystkich regionów, będzie ją można pobrać bezpłatnie. Aplikacja posłuży do dwukierunkowego kontaktu rolnika z naszą Agencją. Odchodzimy od papierowych wezwań, osobistego stawiennictwa w urzędzie, odchodzimy od kontroli na miejscu. Jesteśmy w stanie poprosić beneficjenta o to, żeby zrobił zdjęcie gootagowane na swojej działce i przesłał je do nas.  Podobnie ze zdjęciem dokumentu. 

Tomasz Nowakowski wspomniał również o innych stworzonych przez ARiMR narzędziach cyfrowych, które pomagają rolnikom załatwić sprawy w Agencji bez konieczności wychodzenia z domu, przez internet, m.in. o aplikacji eWniosekPlus i portalu IRZplus. Zaznaczył również fakt doskonalenia wewnętrznych przepisów ARiMR poprzez stworzenie aplikacji Lex agencyjny.
-Ta aplikacja ma za zadanie zbierać opinie wszystkich agencyjnych prawników, w skali całego kraju. Po co to robimy? Po to, by nie tworzyć dwukrotnie opinii prawnych na ten sam temat w różnych miejscach, w różnych województwach. I co najważniejsze - próbować rozpatrywać wnioski jednolicie we wszystkich oddziałach regionalnych.

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm DSC 0040slider b8058acecf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; agencji; aplikacja; wszystkich; agrobiznes; smartfony; modernizacji; restrukturyzacji; aplikacji; które; rzeczywistych; odchodzimy; również; różnych; stanie; wyzwania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »