ASF- w odwrocie ? czy zostaną zmiejszone obszary stref

trzoda1

Od ponad 5 miesiecy, (oprócz dwóch pojedyńczych przypadków w województwie wielkoplskim i  lubuskim), nie powstały w kraju nowe ogniska afrykańskiego pomoru swiń w gospodarstwach rolnych, a tym samym nie wystapiły przypadki przeniesienia wirusa z populacji dzików do stad trzody chlewnej.

Świadczy to o przestrzeganiu przez rolników zasad bioasekuracji i dostosowaniu technologi produkcji do sytuacji epizootycznej związanej z ASF.

Mając na wzgledzie ułatwienia dla producentów trzody chlewnej związane z restrykcjami w przemieszczaniu zwierząt pomiedzy strefami, Zarząd KRIR zwrócił się Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  z propozycją podjęcia działań mających na celu jak naszybsze przekwalifikowanie obszarów strefy niebieskiej, na których od minimum 3 miesięcy nie odnotowywano ognisk - do strefy czerwonej.

 

 

                                   
 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

trzoda1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: odwrocie; zmiejszone; obszary; zostaną; strefy; trzody; zwrócił;  z; rozwoju; rolnictwa; ministra; strefami; ; zarząd; podjęcia; pomiedzy; zwierząt; przemieszczaniu; restrykcjami;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »