ARiMR przypomina o terminach rozliczenia pożyczki na sfinansowanie nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym

Logotyp ARiMR

ARiMR przypomina, że zgodnie z zapisami umowy pożyczki na sfinansowanie nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym pożyczkobiorca zobowiązany jest do udokumentowania spłaty nieuregulowanych należności poprzez przedstawienie w Biurze Powiatowym ARiMR dowodów wpłat (np. przelewów, "KP" - kasa przyjmie) albo oświadczenia lub zaświadczenia podmiotu, na rzecz którego przypada należność.

Pożyczkobiorcy, którzy nie skorzystali z możliwości uzyskania drugiej raty pożyczki w 2016 r., mają obowiązek przedstawić powyższe dokumenty potwierdzające spłatę nieuregulowanych należności w terminie do dnia 30.04.2017 r., który z uwagi na przypadające w tym okresie dni ustawowo wolne od pracy, upływa w dniu 2.05.2017 r. Natomiast, pożyczkobiorcy, którym od kwietnia br. wypłacana jest druga rata pożyczki mają obowiązek przedstawić dokumenty potwierdzające spłatę nieuregulowanych należności w terminie jednego miesiąca od dnia wypłacenia tej raty. Pierwsze terminy upływają 4.05.2017 r.

Jednocześnie Agencja informuje, że został uruchomiony system Hosted SMS, dzięki któremu w dniu 27.04.2017 r. do pożyczkobiorców, którzy jeszcze nie udokumentowali spłaty należności w wysokości środków wypłaconych w ramach pierwszej raty pożyczki, wysłane zostały wiadomości SMS przypominające o powyższym obowiązku. Planuje się, że przed upływem terminu na złożenie dokumentów potwierdzających spłatę należności w wysokości środków wypłaconych w 2017 r. w ramach drugiej raty pożyczki, będą sukcesywnie wysyłanie wiadomości SMS przypominające o powyższym obowiązku.

Departament Wsparcia Krajowego

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Logo ARiMRnazwa slider 45 388d66906a
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: należności; nieuregulowanych; pożyczki; charakterze; publicznoprawnym; spłatę; budżetowych; sfinansowanie; przypominające; przedstawić; obowiązek; pożyczki; ; którzy; ramach; drugiej; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »