shiuz__750 x 100 px_1

ARiMR: Blisko 360 mln zł pomocy suszowej na kontach rolników

Susza. Zdjęcie Fotolia

Zdjęcie Fotolia

Blisko 360 mln zł trafiło do środy na konta rolników w ramach wypłaty rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą. - Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło już ponad 212 tys. wniosków na kwotę blisko 1,3 mld zł - informuje Paweł Mucha rzecznik prasowy Agencji.

ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy suszowej do końca października.

Do 17 października do biur powiatowych Agencji wpłynęło ponad 212 tys. wniosków na kwotę 1,29 mld zł. Na konta rolników przelano już ponad 356 mln zł. - Tylko w środę Agencja wykonała blisko 6 tys. operacji, przelewając na konta rolników ponad 41,5 mln zł - informuje Mucha. Do 17 października biura powiatowe wydały łącznie ponad 64 tys. decyzji przyznających pomoc w wysokości 420 mln zł.   

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaca także rekompensaty za szkody spowodowane suszą w hodowli ryb w stawach słodkowodnych. Do środy do biur powiatowych ARiMR wpłynęło ponad 600 wniosków o taką pomoc, na kwotę ponad 13 mln zł. Dotychczas rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę Agencja wypłaciła ponad 2 mln zł.

 

 Źródło
 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm susza Fotolia 82575537 Subscription Monthly M 03 a789e28ef2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: blisko; pomocy; suszowej; kwotę; rolników; wniosków; wpłynęło; modernizacji; restrukturyzacji; arimr:; agencji; agencja; powiatowych; października; informuje; rolnictwa; tegoroczną;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »