ARR ORGANIZATOREM POLSKIEGO STOISKA NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE PRODUKTÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH SIAL W PARYŻU

W niedzielę 21 października br. rozpoczęła się 25 edycja międzynarodowej wystawy produktów rolno-spożywczych SIAL w Paryżu.

W tym roku, dzięki ARR, mieliśmy możliwość zaznaczenia obecności polskich firm w szerszym zakresie.

LOGO MPG

 

W ramach działań Branżowego Programu Promocji Branży Polskich Specjalności Żywnościowych, realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego, w pawilonie narodowym wystawy SIAL, na stoisku Programu obecne są firmy:

 

 

  • Food Service Sp. z o.o. - wyśmienite mięso wieprzowe i wołowe,
  • PPHU Activ, naturalne soki tłoczone na bazie polskich jabłek,
  • Skłodowscy Sp. z o.o. - garmażeria z polskiej kuchni, wołowe steki siekane,
  • Zakłady Mięsne Mościbrody, tradycyjne wędliny i inne wyroby garmażeryjne,
  • Zakłady Mięsne PEKPOL Ostrołęka S.A. - wyjątkowe polskie wędliny oparte na tradycyjnych recepturach,
  • Zakład Przemysłu Mięsnego Zaczyk - najwyższej jakości mięso wołowe, świetne steki.

 

Ponadto, w branżowych pawilonach SIAL Paryż w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Polskich Specjalności Żywnościowych wystawiają się:

  • BARTEX Sp. z o.o. – otrzymywane z mleka innowacyjne dodatki do żywności,
  • „GRANA” Sp. z o.o. – pożywne kawy zbożowe,
  • Kupiec Sp. z o.o. – produkty śniadaniowe, wafle ryżowe i inne artykuły przetwórstwa zbożowo-młynarskiego,
  • SERTOP Sp. z o.o. – sery topione wytwarzane w oparciu o receptury nie wymagające konserwantów.

 

Przedsiębiorcy ci mogą eksponować swoją ofertę asortymentową oraz prowadzić rozmowy biznesowe na dogodnie zlokalizowanych i wyposażonych stoiskach w głównych pawilonach wystawowych.

W poniedziałek 22 października stoisko narodowe Polski oraz stoiska polskich przedsiębiorców odwiedził Minister Rolnictwa Francji Pan Stéphane Le Foll. Francuskiego gościa przyjmowała oficjalna delegacja, w której skład weszli: Ambasador RP we Francji Pan Tomasz Orłowski, Radca ds. Rolnictwa w Ambasadzie RP we Francji Pani Joanna Stachowiak, Radca Minister Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji we Francji Pan Janusz Pieńkowski oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Delegacja Ministerstwa Rolnictwa Francji wzięła również udział w degustacji polskich specjalności towarzyszącej oprawie polskiej ekspozycji w pawilonie narodowym. Uznanie Pana Ministra zyskała pieczona polędwica wołowa podawana na grzance z jabłkami i żurawiną oraz polskie miody pitne. Wołowina sous-vide przygotowana została przez Pana Marcina Piotrkowskiego członka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni na bazie surowca dostarczonego przez firmę ZPM Zaczyk.

Pokaz kulinarny i degustacja to element efektownie dopełniający prezentację wyrobów polskich wystawców. Poprzez nowoczesne i finezyjne metody obróbki kulinarnej i podania potraw umożliwia ona zwiedzającym poznanie specyfiki polskiej żywności i kultury kulinarnej. Wraz z możliwością skosztowania polskich specjałów goście otrzymują przepisy degustowanych potraw. Od niedzieli 21 października do czwartku 25 października przedmiotem pokazów kulinarnych i degustacji są również m.in. żurek na wieprzowinie z jajkiem, gulasz wołowy w stylu myśliwskim oraz pierogi z kapustą i grzybami.

Wystawa SIAL Paryż to jedna z największych imprez wystawienniczych branży rolno-żywnościowej na świecie. Uczestniczy w niej 5900 wystawców i odwiedzana jest przez ponad 140 000 zwiedzających pochodzących z około 200 krajów, w tym z tak odległych rynków jak Brazylia, Argentyna, Chiny, Japonia, Australia i Republika Południowej Afryki. Odbywa się ona w Paryżu co dwa lata na zmianę z partnerską wystawą Anuga w Kolonii o podobnym profilu i zasięgu. Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem, w tym uzyskaniem powierzchni wystawienniczej, w wystawie Anuga w Kolonii w 2013 roku mogą uzyskać stosowne wsparcie w Agencji Rynku Rolnego w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Polskich Specjalności Żywnościowych.

 

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012

SIAL PARYŻ 2012


Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

logo mpg
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polskich; francji; ; programu; rolnictwa; października; branży; promocji; branżowego; polskiej; stoiska; ramach; wystawie; organizatorem; wędliny; produktÓw; również;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »