AFINET - projekt w dziedzinie agroleśnictwa

afinet logoZachęcamy do zapoznania się z projektem AFINET (AgroForestry Innovation NETworks), finansowanym w ramach Horyzont 2020, w który zaangażowany jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Celem projektu jest rozwój współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym, samorządowym, pozarządowym i rolnikami w dziedzinie agroleśnictwa, czyli systemu rolniczego, w którym drzewiaste rośliny wieloletnie są w dowolny sposób zintegrowane z roślinami uprawnymi i/lub zwierzętami na tym samym gruncie.

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu jest budowa Regionalnej Sieci na rzecz Innowacji w Agroleśnictwie (RAIN) w Polsce. Członkami sieci mogą być, m.in. rolnicy, właściciele lasów, przedsiębiorcy, stowarzyszenia branżowe, grupy EPI, sieci tematyczne, uczelnie, jednostki naukowo-badawcze, jednostki samorządu terytorialnego. Obecnie sieć skupia ponad 30 członków z terenu całego kraju. Podobne sieci tworzone są jeszcze w 8 krajach członkowskich UE.

Do głównych zadań sieci należy: dostarczanie informacji o praktykach w agroleśnictwie; identyfikowanie barier, problemów i możliwości związanych z agroleśnictwem; opracowanie listy innowacji w dziedzinie agroleśnictwa.

Więcej informacji - zobacz >>>

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

afinet logo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dziedzinie; afinet; innowacji; ramach; projektu; informacji; jednostki; instytut; projekt; agroleśnictwa; podobne; kraju.; całego; tworzone; jeszcze; ue. do; członkowskich; krajach; terenu; człon;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »