1,5 miliona na prosięta

prosi02

10 lutego kończą się konsultacje w sprawie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20.

Z projektem można się zapoznać na stronach internetowych ministerstwa rolnictwa pod adresem https://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020. Można też na specjalnym formularzu elektronicznym zgłaszać swoje uwagi. W nowej perspektywie PROW będzie dysponował kwotą 13,5 mld euro.

1,5 miliona zł to pomoc, jaką można otrzymać na inwestycje w rozwój produkcji prosiąt, 500 tys. zł to wsparcie na  inwestycje budowlane, a 200 tysięcy zł to dofinansowanie zakupu maszyn i urządzeń do produkcji - mówi o projekcie w wywiadzie udzielonym „Wieściom Rolniczym” wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa” Jarosław Sierszchulski. - Te kwoty będą wyższe niż w poprzednim okresie programowania. Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych zmieniła jednak nieco kształt i jest bardziej ukierunkowana. Jako główne jej priorytety można wskazać :  poprawę efektywności,  zwiększenie konkurencyjności, położenie większego nacisku na ekologię i innowacyjność. Takie cele beneficjenci będą musieli zrealizować w ramach otrzymanego wsparcia.


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

prosi02
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: można; miliona; inwestycje; produkcji; będą; prosięta; okresie; modernizację; gospodarstw; jednak; rolnych; poprzednim; rolnictwa”; modernizacji;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »