XXII Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 25 i 26 sierpnia 2018 r.

                                            

IMG 3403 2     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2018 po raz drugi odbyły się na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche (dawna cukrownia) przy ul. Kl. Janickiego. Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
     W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających.
     Na XVI Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza około króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów
(lista laureatów: http://www.palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2018/puchary-2018.html).
     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy, Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.
     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
     Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne (rok 2018).
     Termin targów w roku 2019: 24-25 sierpnia.

125ml milk

IMG 3403 2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI:  ; pałuckie; zwierząt; Żninie; odbyły; wystawa; hodowlanych; pałucka; terenie; samych; wystawie; wystawców; targów; organizowana; doradztwa; impreza; sierpnia; dniach; prezento;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »