shiuz__750 x 100 px_1

Wątpliwości związane z szacowaniem strat spowodowanych przez suszę

susza220 lipca 2018 r. mając na uwadze wytyczne resortu rolnictwa, w których zapisano warunek, że straty spowodowane przez suszę można szacować wyłącznie wówczas, gdy na danym terenie zgodnie z Klimatycznym Bilansem Wodnym wystąpiła susza, a jednocześnie daje się możliwość szacowania szkód, jeżeli monitoring potwierdza wystąpienie suszy w uprawach o analogicznych wymaganiach wodnych – Zarząd KRIR zwrócił uwagę resortowi rolnictwa, że wiele gmin (pomimo, że susza była) - nie powołało Komisji szacujących z uwagi na brak takich wskaźników w KBW. W związku z tym Zarząd KRIR poprosił o jednoznaczną wykładnię w tej sprawie.

Dodatkowo, członkowie Komisji szacujących zgłaszają problemy z interpretacją analogicznych wymagań wodnych w przypadku roślin, dla których nie jest prowadzony monitoring suszy. Zarząd KRIR zaproponował, aby w tej sytuacji Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) na zlecenie resortu rolnictwa pilnie opracował katalog wszystkich upraw w Polsce, a które nie zostały uwzględnione w monitoringu,  z przyporządkowanymi wymaganiami wodnymi do roślin, dla których taki monitoring prowadzony jest.

 

 

Źródło:
http://krir.pl/

125ml milk

susza2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: monitoring; suszę; zarząd; których; wątpliwości; prowadzony; roślin; ; związane; komisji; wodnych; analogicznych; szacujących; rolnictwa; ; resortu; spowodowanych; szacowaniem; warunek; ; n;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »