Spis zwierząt do ARiMR do końca roku

kozyARiMR przypomina, że w dniu 31 grudnia br. upływa termin na dokonanie spisu bydła, owiec, kóz i świń przebywających w siedzibie stada, który należy dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, każdy posiadacz bydła, trzody chlewnej, kóz i owiec ma obowiązek dokonania spisu zwierząt, które przebywają w siedzibie stada, co najmniej raz na dwanaście miesięcy. Deklarację należy złożyć najpóźniej do 31 grudnia.

Należy także pamiętać, że w ciągu 7 dni od sporządzenie spisu, rolnik musi dostarczyć go do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała instrukcję, jak należy wypełnić formularz spisu stada zwierząt gospodarskich - zobacz >>>

Ze strony ARiMR można także pobrać formularz spisu stada - zobacz >>>.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

kozy
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: należy; stada; ; siedzibie; restrukturyzacji; dostarczyć; powiatowego; zwierząt; ; formularz; zobacz; kóz; modernizacji; także; bydła; ; zwierząt; końca; instrukcję; ; wypełnić; ciągu; p;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »