Śniadanie Wielkanocne Środowisk Wiejskich

W niedziele palmową 9 kwietnia w Taranówce (powiat złotowski) odbędzie się Śniadanie Wielkanocne Środowisk Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Izba Rolnicza przy współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Złotowskiego oraz Gminy Tarnówka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Przedświąteczne spotkania organizowane z inicjatywy Wielkopolskiej Izby Rolniczej na stałe wpisały się w kalendarz wiosennych spotkań. W tym roku spotykamy się na północy Wielkopolski w gminie Tarnówka. W przedświątecznym okresie chcemy wspólnie spędzić czas i w sposób szczególny przyjrzeć się wielkopolskim tradycjom wielkanocnym. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy rolników i przedstawicieli środowisk wiejskich zrzeszonych w stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich, Kółkach Rolniczych, OSP a także samorządowców i przedstawicieli instytucji działających w otoczeniu rolnictwa. Spodziewamy się około tysiąca gości z całej Wielkopolski.

Dzięki uprzejmości władz gminy Tarnówka spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Tarnówce. To niewielka gmina, która pielęgnuje serdeczność i otwartość. Położona jest nad rzeką Gwdą w północnej części województwa wielkopolskiego w powiecie złotowskim. Leży w granicach historycznej Krajny, jest gminą wiejską, w której dominuje rolnictwo. Atrakcyjność i niepowtarzalność to jej walory przyrodnicze. W gminie Tarnówka organizowane są wyjątkowe imprezy kulturalno-sportowe: „Powiatowe Mistrzostwa w Zbieraniu Grzybów”, „Dzień czerwonej truskawki”, „Noc Świętojańska” czy „Zakończenie lata ze smakiem ziemniaka”. Prócz walorów przyrodniczych gmina może poszczycić się wspaniałymi obiektami przedstawiającymi wartość historyczną. Pielęgnowanie bogatych tradycji regionalnych oraz propagowanie wśród młodych ludzi wartości dawnej kultury jest jednym z podstawowych zadań lokalnej społeczności, które realizują Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnówce i Osówce, lokalni rękodzielnicy oraz ludowy zespół Tarnowianie.

Serdecznie zapraszamy Państwa na Wielkanocne Śniadanie Środowisk Wiejskich w Tarnówce, w trakcie którego przekonacie się o gościnności i walorach gminy.

Zaproszenie

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wiejskich; Śniadanie; Środowisk; wielkanocne; tarnówka; rolnicza; gospodyń; odbędzie; województwa; gminie; przedstawicieli; organizowane; zapraszamy; zbieraniu; kulturalno-sportowe:; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »