Relacja ze szkoleń - Zasady wypełniania wniosku o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz płatności w ramach wybranych działań PROW 2014-2020 na rok 2018. Aplikacja e-WniosekPlus

W dniach 6-7.03.2018r. oraz 8-9.03.2018r. odbyły się szkolenia dla doradców rolniczych dotyczące zasad przyznawania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi i innymi szczególnymi ograniczeniami, płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej, płatności ekologicznej, płatności rolnośrodowiskowej, pomocy na zalesienie, premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej na rok 2018 oraz zasad wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 z wykorzystaniem aplikacji e-Wniosek Plus.

Pierwszy termin szkolenia zorganizowany w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sielniku przyciągnął blisko 120 doradców rolniczych, którzy z uwagą słuchali wykładowców. Drugie szkolenie, w terminie 8-9.03.2018r. miało miejsce w poznańskim oddziale CDR i cieszyło się również dużą frekwencją uczestników. Oba szkolenia zostały przeprowadzone przez pracowników poznańskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Oddziału CDR w Poznaniu.

Bardzo duża aktywność uczestników szkolenia skupiona była wokół zmian w płatnościach - szczególnie nowej aplikacji e-WniosekPlus. Na liczne pytania szczegółowo odpowiadali przedstawiciele ARiMR.
Udział w dwudniowym szkoleniu niezbędny był do uzyskania przez doradców uprawnień do obsługi aplikacji e-WniosekPlus. Uczestnictwo wyłącznie w pierwszym dniu szkolenia nie skutkowało nadaniem tych uprawnień – stanowiło odświeżenie i aktualizację wiedzy i umiejętności. Doradcy, którzy chcieli zdobyć niezbędne uprawnienia, zobowiązani byli do udziału w drugim dniu, który zakończył się testem sprawdzającym wiedzę.

 

 

125ml milk

a162b922e94c2ab7b197911122a366ba
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: płatności; szkolenia; ramach; doradców; wsparcia; aplikacji; przyznanie; wniosku; wypełniania; rolniczego; którzy; premii; oddziału; e-wniosekplus.; szkoleń; uprawnień; relacja; do;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »