"Modernizacja gospodarstw rolnych" nabór w 2016 r. - listy określające kolejność przysługiwania pomocy opublikowane!

Logotyp PROW 2014 - 2020

Wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych" finansowane z PROW 2014 - 2020 przyjmowane były przez ARiMR od 31 marca do 29 kwietnia 2016 r. Można się było wówczas ubiegać o przyznanie wsparcia na następujące rodzaje przedsięwzięć:

  • rozwój produkcji prosiąt,
  • rozwój produkcji mleka krowiego,
  • rozwój produkcji bydła mięsnego,
  • inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu.

Złożone wówczas wnioski zostały poddane ocenie punktowej. Pod uwagę brano m.in. zwiększenie liczby zwierząt w gospodarstwie, których wsparcie dotyczy, to czy rolnik uczestniczy w unijnym systemie jakości, czy ma nie więcej niż 40 lat oraz czy inwestycja, którą będzie realizował służy ochronie środowiska naturalnego. Na podstawie liczby przyznanych punktów przygotowane zostały listy określające kolejność przysługiwania pomocy. Zgodnie z przepisami, ARiMR miała 90 dni od zakończenia naboru na ich opublikowanie i wywiązała się z tego obowiązku. 28 lipca zamieszczone zostały 22 takie listy.  Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nimi - przejdź  do list. 

 


Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm PROW 2014 2020 logo kolor slider 11 f4f732e3b1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: produkcji; pomocy; zostały; rozwój; przysługiwania; produkcji; ; kolejność; gospodarstw; określające; wówczas; rolnych"; zwiększeniem; "modernizacja; liczby; inwestycje; przyznanie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »