"System płatności obszarowych w Polsce w latach 2015-2020"

Wielkopolska Izba Rolnicza przystąpiła do konsultacji społecznych na temat projektu "Systemu płatności obszarowych w Polsce w latach 2015-2020" podczas obrad XIV Walnego Zgromadzenia w Kaczkach Średnich. Wypracowane wówczas stanowisko zostało szeroko omówione i doprecyzowane podczas spotkania poświęconego tej tematyce w dniu 8 lipca w siedzibie WIR.

platnosci

Do biura wojewódzkiego napłynęły uwagi do projektu dokumentu, które zostały zebrane
i przeanalizowane. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele samorządu rolniczego działając na rzecz
i imieniu wielkopolskich rolników zgodnie stwierdzili, że przyjęte rozwiązania muszą być przejrzyste
i zapobiegać nieczystym sytuacjom prowadzącym do nadużyć. Podczas merytorycznej dyskusji podjęto min. tematykę dopłat powiązanych z produkcją, szczególności dla producentów bydła rzeźnego i krów mlecznych, płatności do skrobi ziemniaczanej i buraków cukrowych. System wsparcia dla tych gałęzi produkcji rolniczej jest niezbędny. Uczestnicy spotkania wnieśli również o wsparcie dla producentów trzody chlewnej, gdyż sytuacja ekonomiczna tej gałęzi produkcji rolnej ulega systematycznemu pogorszaniu. Dużo wątpliwości zebranych budziły przytoczone w dokumencie definicje min. małego gospodarstwa, młodej osoby prawnej, czy też rolnika aktywnego zawodowo. Wszystkie uwagi i sugestie zostały zebrane w stanowisku Wielkopolskiej Izby Rolniczej w sprawie projektu "Systemu płatności bezpośrednich w Polsce w latach 2015-2020", które zostało przesłane do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Barbara Idczak
Biuro Wojewódzkie WIR

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

platnosci
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: płatności; polsce; latach; podczas; obszarowych; projektu; spotkania; zostało; zostały; producentów; gałęzi; produkcji; rolniczej; które; wsparc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »