Relacja ze szkolenia dla doradców w ramach projektu "Gospodarstwa opiekuńcze – budowanie sieci współpracy”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie kontynuując prace nad zagadnieniem rolnictwa społecznego rozpoczęło realizację projektu pn. „Gospodarstwa opiekuńcze – budowanie sieci współpracy” w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. W związku z tym w dniach 25-27.01.2017 r. w siedzibie CDR O/Kraków odbyło się szkolenie dla doradców.


Głównym celem było przekazanie doradcom wiedzy z zakresu szeroko rozumianego rolnictwa społecznego, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania gospodarstwa rolnego do pełnienia funkcji opieki nad osobami niesamodzielnymi. Podczas szkolenia poruszone zostały zagadnienia związane z podejmowaniem działalności opiekuńczej w gospodarstwie rolnym.

Zaprezentowano wypracowaną przez zespół CDR koncepcję funkcjonowania gospodarstw opiekuńczych w Polsce wraz z możliwościami wsparcia finansowego dla takiej działalności. Na zakończenie spotkania przeprowadzono wśród uczestników dyskusję na temat koncepcji budowy sieci instytucjonalnej na rzecz rozwoju gospodarstw opiekuńczych w Polsce. Szkolenie to miało również na celu  przygotowanie doradców do prowadzenia spotkań informacyjnych w tym zakresie dla rolników na terenie swoich województw. Szkolenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim 40 osób, w tym doradcy – pracownicy Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz specjaliści z Centrum Doradztwa Rolniczego.

Ważnym elementem szkolenia były także warsztaty terenowe, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z dobrymi praktykami z zakresu opieki nad osobami starszymi. Miejscami warsztatów terenowych były: prywatny dom opieki dla osób starszych oraz dwa Domy Dziennego Pobytu Senior-Wigor, jeden zlokalizowany w gminie wiejskiej, a  drugi na terenie miasta.


Kolejnym etapem projektu pn. „Gospodarstwa opiekuńcze – budowanie sieci współpracy” będą spotkania informacyjno-szkoleniowe dla rolników i członków ich rodzin zainteresowanych podjęciem działalności opiekuńczej w swoich gospodarstwach rolnych. Spotkania odbędą się w każdym województwie w okresie od lutego do połowy marca. Szczegółowe informacje o terminach i miejscach spotkań pojawią się wkrótce na stronie CDR.

 

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

1e0ac8c4b23d45ed43f908a91a0a3a89
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: budowanie; doradztwa; projektu; opiekuńcze; szkolenia; szkolenie; ramach; spotkania; ; opieki; rolniczego; współpracy”; osobami; „gospodarstwa; relacja; opiekuńczych; roln;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »