„Nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie – wyjazd studyjno-kooperacyjny PZP”

ksow
 
 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

Sekretariat Regionalny KSOW oraz Podlaski Związek Pszczelarzy w partnerstwie z Podlaską Izbą Rolniczą oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”, zapraszają serdecznie do udziału w operacji „Nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie – wyjazd studyjno-kooperacyjny PZP”, które odbędzie się w terminie 27-29.10.2019.

Projekt jest realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW na lata 2014-2020. Jest adresowany do pszczelarzy i ma na celu inicjowanie prężnego rozwoju pszczelarstwa jako jednej z gałęzi rolnictwa w województwie podlaskim. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, Spółdzielni Pszczelarskiej Apis, Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli oraz jednych z największych gospodarstw pasiecznych w Polsce. Podczas szkoleń będą poruszane zagadnienia dotyczące wychowu matek pszczelich, gospodarki w różnych typach uli, diagnostyki i profilaktyki zwalczania chorób czerwiu i pszczół, jakości produktów pszczelich oraz form sprzedaży w świetle obowiązujących przepisów. Przeprowadzone zostaną również warsztaty praktyczne pt. „Formy współpracy z gospodarstwami pszczelarskimi model oraz strony prawne kooperacji”.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona do max. 45. O zakwalifikowaniu na szkolenie będzie decydowała kolejność zgłoszeń formularzy w Podlaskim Związku Pszczelarzy ul Wiewiórcza 68 tel. 857327973. Formularze są do pobrania na stronie PZP. Lista rezerwowa obejmie tylko 6 osób. Ostateczny termin składania formularzy do 04.10.2019.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl

 

 

 Źródło
 Podlaska Izba Rolnicza
 http://pirol.pl

125ml milk

ksow
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; obszarów; wiejskich; pszczelarskie; wyjazd; studyjno-kooperacyjny; pszczelarzy; gospodarstwo; „nowoczesne; formularzy; stronie; będą; ramach; europejskiej; rolnictwa; ; stro;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »