„Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów” – w czerwcu ruszy nabór wniosków w ARiMR

W dniu 1 czerwca b.r. ruszy nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów”. Biura powiatowe ARiMR będą przyjmowały wnioski do 1 sierpnia 2016 roku.

Wsparcie kierowane jest m.in. do rolników, którzy gospodarują na słabych ziemiach i w związku z tym osiągają niskie dochody. Osoby zainteresowane tą formą pomocy powinny zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego czy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Jeśli uzyskają one w urzędzie potwierdzenie o braku przeciwskazań do posadzenia lasu na swoich gruntach, powinni się w kolejnym etapie udać do nadleśniczego z prośbą o wykonanie planu zalesienia. Dysponowanie takim planem będzie konieczne aby móc ubiegać się o wspracie.

Przewidziana wysokość wsparcia za hektar posadzonego lasu wynosi od 5 tys. do 7,6 tys. Zróżnicowanie poziomu pomocy zależy, m.in. od gatunków drzew i nachylenia pola. Dodatkowe środki finansowe będą przysługiwały na zabezpieczenie uprawy leśnej przed zwierzyną. W ramach tego działania pomoc wypłacana będzie danemu rolnikowi przez kolejnych 12 lat.

Dodatkowe informacje nt. naboru można uzyskać na stronie internetowej ARiMR oraz w biurach powiatowych Agencji.

Anna Czerwińska
Źródło: ARiMR

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: żywotności; pomocy; leśnych; poprawę; będzie; zagospodarowania; będą; ramach; działania; przestrzennego; nabór; obszarów; rozwój; czerwcu; wniosków; planem; „inwestycje;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »