Data: Wtorek - 10 października 2017
Imieniny: Franciszka, Pauliny, Daniela

Aktualności
Porady
Informacje Prasowe

Jakie stawki dopłat do materiału siewnego?

1
  Ukazał się projekt rozporządzenia dotyczący stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2017. Proponowane wartości są wyższe niż w ubiegłym roku. Poniżej zestawiono stawki dopłat z trzech ostatnich lat. W związku z koniecznością przyspieszenia wypłaty środków na odtworzenie produkcji roślinnej rolnikom poszkodowanym w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk projekt rozporządzenia jest procedowany w trybie pilnym do dnia 6 października br. Stawki w zł/ha 2017 2016 2015 [więcej...]

pozostałe wiadomości »

W jaki sposób uprawiać późne ściernisko?

Uprawa ścierniska to pierwszy zabieg agrotechniczny nowego sezonu. Sam proces przygotowania gleby kształtuje przyszłoroczny plon. Już na tym etapie rozpoczynamy starania o wysokość plonu i zadowalające koszty uprawy rośliny następczej. Zaniedbania i zaniechania popełniane w tym okresie mogą zaważyć na efektach ekonomicznych całej produkcji. Uprawa pożniwna jest zabiegiem obowiązkowym. Rezygnacja z jej przeprowadzenia skutkuje zarówno pogorszeniem się jakości gleby, jak i wzrostem kosztów wykonania pozostałych zabiegów uprawowych. Na ogół wykonuje się uprawę mechaniczną i oprysk herbicydem totalnym. To standardowe i optymalne rozwiązanie. Głównym [więcej...]

pozostałe porady »

TARGI ANUGA 2017 – WSPÒLNE STOISKO POLSKIEJ IZBY MLEKA

IMG 20171007 WA0001
Członkowie Polskiej Izby Mleka tj. SM Mlekovita, SM Ryki, OSM Sierpc, SM Spomlek, OSM Piątnica, Bartex, OSM Łowicz uczestniczą we wspólnym stoisku polskiej branży mleczarskiej zorganizowanym przez Polską Izbę Mleka podczas targów Anuga 2017. Kolejny dzień targowy za nami. Targi Anuga 2017 to największa impreza wystawiennicza branży spożywczej w Europie. Atrakcyjna zabudowa, live cooking i pokazy baristów przyciągają rzeszę odwiedzających oraz doskonale promują polskie mleczarstwo. Wspólne stoisko Polskiej Izby Mleka cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Dzięki targom, polskie firmy mleczarskie mają szansę do pozyskania nowych [więcej...]

pozostałe informacje »
  Polecane:

2 1Zarabiaj – Oddychaj – Ochraniaj! Pod takim hasłem Columbus Energy S.A. przeprowadza kolejną już publiczną emisję obligacji. Spółka notowana na rynku NewConnect i Catalyst planuje w ten sposób pozyskać 5 mln zł, które przeznaczy na rozwój swojego sztandarowego produktu – „Abonamentu na Słońce”. Zapisy na obligacje Columbus Energy S.A. potrwają dwa tygodnie, od dzisiaj 19 września do 3 października bieżącego roku, a przydział obligacji zostanie ogłoszony 5 października. Inwestorzy mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim S.A.. ... więcej »


ar ecommerce dvsTrendy rynkowe pokazują dynamiczne wzrosty popularności rozwiązania, jakim jest rzeczywistość rozszerzona (AR). Chyba wszyscy znamy fenomen gry PokemonGo, która podbiła serca użytkowników w różnym wieku, niezależnie od klasy społecznej, zawodu czy miejsca zamieszkania. Także każdy posiadacz smartfona zna pewnie nakładki dostępne w aparacie cyfrowym, pozwalające na robienie zdjęć wzbogaconych o maski, makijaże czy trójwymiarowe postaci w tle. .... więcej »

Niezależny portal rolniczy dedykowany dla wszystkich, którzy interesują bądź zajmują się rolnictwem i wszystkim, co tyczy się rolniczej gałęzi gospodarki. Nowoczesnafarma.pl to zbiór przydatnych porad, artykułów, wywiadów i recenzji produktów rolnych. Na stronie znajdą Państwo kategorie, w których opisywane są maszyny rolnicze (głównie traktory) oraz produkcje zwierzęce i roślinne. Ponadto udostępniamy dział, w którym zamieszczane są ogłoszenia rolnicze.

W ofercie portalu znajduje się również katalog firm, do którego przyjmujemy tylko i wyłącznie przedsiębiorstwa z sektora rolnego. Wisienką na torcie jest bazar rolnych produktów, na którym znajdą Państwo wszystko, czego rolna dusza zapragnie.

Zapraszamy do codziennego odwiedzania strony, na której pojawiają się nowe rolnicze treści, ciekawostki, aktualności z kraju i ze świata oraz ważne dla rolników i przedsiębiorców komunikaty.

 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »