shiuz__750 x 100 px_1

Nie będzie ziemniaków GMO

gmoziemniakiRada Ministrów przyjęła w dniu 2 stycznia 2013 roku rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego ziemniaka odmiany Amfora.

Ustawa, która wejdzie w życie 28 stycznia 2013 roku, obejmuje przepisy dotyczące zgłaszania i rejestracji odmian uprawnych przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych. Dotyczące one wytwarzania i oceny materiału siewnego roślin rolniczych i warzywnych, materiału szkółkarskiego oraz rozmnożeniowego i nasadzeniowego roślin warzywnych i ozdobnych, zasady etykietowania i oznaczania materiału siewnego oraz jego obrotu i kontroli. Dzięki nowej ustawie, będzie można między innymi kontrolować uprawy i stwierdzać czy na polu nie wysadzono sadzeniaków genetycznie modyfikowanych. Takie kompetencje uzyskała Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która będzie mogła stosować sankcje, w tym nakazać zniszczenie roślin na polu. Do tej pory takich możliwości nie było, a po wejściu w życie ustawy i rozporządzeń, to jest od wspomnianego już od 28 stycznia br., takie kontrole będą miały miejsce i są to realne uprawnienia, dzięki którym skutecznie będzie prowadzona ochrona przed uprawami GMO.

Źródło: FAMMU/FAPAŹródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

gmoziemniaki
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: będzie; roślin; materiału; siewnego; stycznia; która; dotyczące; dzięki; osób.; życie; odmian; komentarz; ziemniaków; nasiennictwa; ; ochrony; inspekcja; mogła; stosować; z;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »