Zwiększony limit zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego


1

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa z 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. 2018, poz. 2247). Zgodnie z nią limit zużywanego oleju napędowego na 1 hektar upraw rolnych wzrósł z 86 do 100 litrów oraz wprowadzono limit zużycia oleju napędowego w wysokości 30 litrów do jednej dużej jednostki przeliczeniowej (DJP) w przypadku prowadzenia przez rolnika hodowli bydła.

Wniosek o zwrot podatku składa się w terminach od dnia 1 lutego do ostatniego dnia lutego i od dnia 1 sierpnia do dnia 31 sierpnia danego roku, do wójta, burmistrza, prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego.

Producenci rolni posiadający bydło muszą wcześniej wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR o wydanie dokumentu zawierającego informację o liczbie DJP bydła. Wzór wniosku o wydanie tego zaświadczenia dostępny jest na stronie internetowej Agencji.

Wniosek można także pobrać tutaj: Pobierz

Maria Deresińska
Źródło: www.arimr.gov.pl

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: napędowego; zwiększony; podatku; wydanie; zwrotu; lutego; litrów; sierpnia; paliwa; rolniczego; akcyzy; ustawa; posiadający; kierownika; wystąpić; wcześniej; muszą; bydło; współ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »