Znamy już szczegóły programu wapnowania gleb

Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza zaprezentowała szczegółową procedurę ubiegania się o pomoc na wapnowanie gleb. Wnioski będzie można składać już od 1 sierpnia 2019 roku do Okręgowych Stacji Chemiczno-Rolniczych. W Poznaniu taka stacja mieści się przy ulicy Sieradzkiej 29. Podstawą ubiegania się o pomoc będą badania gleby wykonane po 1.01.2017 r. Próbki mogą być pobrane samodzielnie przez rolnika lub przez próbkobiorcę okręgowej stacji, ale zawsze zgodnie z właściwą instrukcją. Na podstawie zbadanych próbek OSCHR wyda opinię o konieczności wapnowania oraz wyliczy zalecane dawki wapna.

Te informacje będą niezbędne do prawidłowego wypełnienia wniosku. Do wniosku rolnik będzie musiał dołączyć opinię OSCHR o zalecanej dawce CaO lub CaO+MgO, faktury za wapno lub inne środki zgodne z wytycznymi (kwalifikowane będą koszty zakupu tych środków po 1.06.2019 r.), formularze dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski po ich ocenie formalnej oraz merytorycznej będą następnie przekazywane przez OSCHR do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie podpisywał z rolnikami umowy o pomoc finansową oraz wypłacał dotacje.

Szczegóły dotyczące programu publikuje na stronie internetowej Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie [ link ].

 

Do pobrania:
Prezentacja PowerPoint omawiająca zasady funkcjonowania programu

Andrzej Przepióra

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: będą; wapnowania; stacja; będzie; programu; szczegóły; dotyczące; wnioski; ubiegania; chemiczno-rolnicza; krajowa; opinię; merytorycznej; następnie; przekazywane; formalnej; ocenie; rolnictwie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »