Zima może jest piękna, ale zimna, cała w bieli z malinowym rumieńcem o szyby zgrzyta nieprzyjemnie wydrapując paznokciem kwiaty ostu”

Ferie zimowe za nami. Za nami też tegoroczne zimowisko, które było zorganizowane dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia z województwa podlaskiego, których przynajmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pełnym zakresie lub jedno z rodziców jest uprawnione do świadczeń z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


W tym roku dzieci wyjechały do Kościeliska, pięknej, malowniczej wsi podhalańskiej, która znajduje się w powiecie tatrzańskim, w pobliżu Zakopanego. Uznawana jest za "Serce Podhala". Zimowisko trwało tylko dziesięć dni- mówią dzieci. To zdecydowanie za krótko jak na zimowe szaleństwa na stoku.


W programie była wycieczka do Zakopanego, wycieczka krajoznawcza do wsi Tatary, do Muzeum Jana Kasprowicza Harenda. Z atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, dzika rzeka, kaskady, masaże wodne mogły skorzystać podczas pobytu na basenie w Aguaparku w Zakopanym.


Dzieci miały też 5 dni jazdy na nartach. Dla tych, które stawiały swoje pierwsze kroki na 2 lub 1 desce zorganizowane zostało wstępne szkolenie jazdy na nartach z profesjonalnymi instruktorami.


Podczas wypoczynku nie zabrakło również zabaw na śniegu oraz konkursów i kuligu z ogniskiem.


Na zimowisko wyjechało 30 dzieci z powiatów: białostockiego, monieckiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, hajnowskiego, zambrowskiego, augustowskiego, kolneńskiego i siemiatyckiego. Zakwaterowanie miały w Domu Wczasowym Harnaś II w Kościelisku, w pokojach 4-5 osobowych i łazienką.
Radosne i wypoczęte dzieci wróciły do swoich domów 4 lutego br.


A.Artemiuk
PIR Porosły

 


Źródło
Podlaska Izba Rolnicza
http://pirol.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dzieci; zimowisko; które; ; miały; piękna; ; rodziców; zimowe; zorganizowane; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »