shiuz__750 x 100 px_1

Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Środowiska ws. szkód wyrządzanych w uprawach rolnych

kormoran czarnyW dniu 24 stycznia 2018 r. Zarząd KRIR Z wystąpił do Pana Ministra Środowiska - Pana Henryka Kowalczyka z postulatem o podjęcie działań mających na celu uregulowanie kwestii związanej ze szkodami wyrządzanymi w uprawach rolnych przez takie gatunki zwierząt jak: muflon, kormoran, żuraw, łabędź, gęś i czapla.

Zwierzęta te wyrządzają poważne szkody w uprawach rolnych, narażając rolników na duże straty zarówno w płodach rolnych, jak i dochodach rolniczych, a poszkodowani rolnicy nie dostają odszkodowania z tego tytułu za poniesione straty. Wymienione wyżej zwierzęta są zwierzętami dzikimi, za które odpowiedzialność powinien ponosić Skarb Państwa. Dlatego Zarząd KRIR wnosi o kompleksowe uregulowanie przedmiotowego problemu oraz wpisanie ww. zwierząt do katalogu gatunków wyrządzających szkody w uprawach rolnych.

Ponadto, Zarząd KRIR zwrócił się z wnioskiem o dokonanie pomiaru zasobności siedlisk leśnych, na podstawie którego będzie możliwość oceny, w jakim stopniu zwierzyna jest w stanie się wyżywić bez szkody dla rolników.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

kormoran czarny
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: uprawach; zarząd; szkody; rolnych; Środowiska; wystąpił; ministra; zwierząt; rolnych; ; uregulowanie; szkód; wyrządzanych; wnioskiem; zwrócił; rolnych. ponadto; ; dokonanie; zasobności; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »