Zarząd KRIR w sprawie nowelizacji ustawy Prawo łowieckie

ministerstwo ŚrodowiskaZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wnioski zgłoszone przez Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej, wystąpił do Ministra Środowiska Pana Prof. dr. hab. Jana Szyszko w związku z procedowaniem nowelizacji ustawy Prawo łowieckie w Sejmie RP i wnosi o uwzględnienie w projekcie praw własności gruntów przy wyznaczaniu i funkcjonowaniu obwodów łowieckich. Przedmiotowy wniosek związany jest z koniecznością uwzględnienia ochrony prawa własności ziemi wynikający z przepisów Konstytucji RP w kontekście ustalania granic obwodów łowieckich, ich zarządzania oraz oddawania w dzierżawę.

 Samorząd rolniczy wnosi o to, aby przepisy Prawa łowieckiego zawierały postanowienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 10 lipca 2004 r. w sprawie P 19/13, w których stwierdzono, że przepisy prawa łowieckiego nie przewidują wystarczających z punktu widzenia standardu konstytucyjnego środków umożliwiających właścicielowi nieruchomości, objętej granicami obwodu łowieckiego, ochronę jego interesów.

W załączeniu zostało także przekazane Stanowisko Walnego Zgromadzenia Wielkopolskiej Izby Rolniczej z dnia 20 kwietnia 2017 r. w sprawie szacowania szkód łowieckich i dalszej współpracy z kołami łowieckim.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

ministerstwo %C5%9Arodowiska
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: sprawie; ustawy; łowieckie; nowelizacji; obwodów; własności; przepisy; zarząd; wielkopolskiej; konstytucyjnego; łowieckiego; łowieckiego; ; obwodu; granicami; objętej; ochronę; interes&o;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »