Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej – Arabia Saudyjska i Iran

Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do udziału w misji gospodarczej wysokiego szczebla w Arabii Saudyjskiej i Iranie, która odbędzie się w dniach 7-12 listopada 2017 r.

Fot. Logo europejskiej kampanii i informowania o europejskich produktach rolnych i rolno-spożywczych

Fot. Logo europejskiej kampanii i informowania o europejskich produktach rolnych i rolno-spożywczych

Delegacji przewodniczyć będzie komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi Phil Hogan, który połączy oficjalne wizyty z odpowiednikami w Arabii Saudyjskiej i Iranie oraz działania promocyjne, w których uczestniczyć będzie delegacja biznesowa, takie jak: Forum Biznesu, spotkania B2B, wydarzenia medialne i wizyty handlowe.

Zaproszenie skierowane jest zarówno do organizacji producentów, jak i indywidualnych firm z kluczowych sektorów o największym potencjale udanej wymiany handlowej z Arabią Saudyjską i Iranem, obejmujące (jednak nie są ograniczone) następujące produkty:

  • Arabia Saudyjska: mięso drobiowe i wołowe, przetwory mleczne, świeże i mrożone owoce oraz warzywa, oliwa z oliwek, wyroby piekarskie, wyroby cukiernicze i czekoladowe, zboża dla użytku ludzi, pasze/zboża dla zwierząt;
  • Iran: nabiał, mięso (w szczególności wołowina), oliwa z oliwek, zboża i nasiona oleiste, dodatki do żywności i dodatki paszowe oraz materiały genetyczne (zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego); można również rozważyć inne produkty, takie jak owoce i warzywa lub wyroby cukiernicze, w celu wzmocnienia współpracy z irańskim sektorem rolno-spożywczym.

Podmioty, które mają doświadczenie lub są zainteresowane handlem towarami z dziedziny halal, zostaną uprzywilejowane. Z uwagi na cele polityki publicznej zarówno Arabii Saudyjskiej jak również Iranu, produkty takie jak wino i wyroby spirytusowe lub produkty na bazie świń nie zostaną uwzględnione w składzie tej delegacji.

W misji przewidziano udział tylko jednego przedstawiciela danej firmy czy organizacji producentów. Pozostali przedstawiciele mogą towarzyszyć delegacji, jednak ze względu na ograniczony limit miejsc, KE nie może zagwarantować, że wezmą udział w zaplanowanych wydarzeniach.

Ponadto niezależnie od wyboru delegacji biznesowej, przeprowadzonej przez KE, władze Arabii Saudyjskiej i Iranu zastrzegają sobie prawo zatwierdzania każdego uczestnika z listy delegacji biznesowych UE.

Uczestnicy samodzielnie pokrywają koszty podróży i zakwaterowania.

Osoby zainteresowane zaproszeniem proszone są o wypełnienie do dnia 10 lipca br.formularza zgłoszeniowego udostępnionego przez Komisję Europejską na stronie internetowej:

tps://ec.europa.eu/eusurvey/runner/HLMAGRISaudiArabiaIran2017

Udział w misji zostanie potwierdzony przez KE do końca lipca br.

Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: chafea-agri-events@ec.europa.eu

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://ec.europa.eu/agriculture/events/commissioner-hogan-continues-diplomatic-offensive-saudi-arabia-and-iran_pl

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Zaproszenie do udzialu w misji gospodarczej Arabia Saudyjska i Iran 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: arabii; saudyjskiej; wyroby; zaproszenie; arabia; udziału; gospodarczej; wizyty; będzie; zostaną; rozwoju; zboża; produkty; zarówno; organizacji; delegacji; udział; zainteresowane; mięso; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »