Zapraszamy na Wystawę Zwierząt

 

grafika_wystawapop1Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedziba w Olsztynie oraz branżowymi organizacjami rolników i ExpoMazury organizuje w hali Expo Mazury w Ostródzie w dniach 11-12 lutego 2017 roku Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych.
Patronat honorowy nad Wystawą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat medialny: TVP3 Olsztyn oraz Tygodnik Poradnik Rolniczy.
W tym samym miejscu i czasie odbędzie się również Mazurskie Agro Show, podczas którego zostaną zaprezentowane krajowe i zagraniczne marki urządzeń i maszyn rolniczych oraz Targi Hodowlane Zagroda, gdzie będzie można znaleźć wszystko, co niezbędne w hodowli zwierząt.
Niezwykle ważnym dla rolników będzie spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie (sobota, godz. 13.30).
W sobotę odbędzie się konferencja poświęcona hodowli bydła w następujących blokach tematycznych:
– „Nowe jednostki chorobowe występujące u bydła“ – dr Roman Jędryczko;
– „Żywienie bydła mlecznego“ – mgr  Zbigniew Wróblewski;
„Genomowa ocena bydła“ –dr Kazimierz Konsowicz;
natomiast w niedzielę konferencja poruszająca aktualne problemy hodowli drobiu: lekoodporność, prawidłowa bioasekuracja oraz diagnostyka laboratoryjna i szczepionki.

Niedzielną atrakcją wystawy będzie „Mazury Power” – czyli otwarty turniej w siłowaniu się na ręce i pokazy mistrzów armwrestlingu.
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje wyjazd rolników z województwa warmińsko-mazurskiego na to wydarzenie. Zainteresowani rolnicy powinni zgłaszać się do biur terenowych W-MIR w Bartoszycach, Elblągu, Giżycku, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku i Szczytnie.

program

 

 

 

Źródło
Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
http://www.wmirol.org.pl

125ml milk

grafika wystawapop1 250x113
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: hodowli; rolników; ; rolnicza; będzie; wystawę; zwierząt; konferencja; rolnictwa; organizuje; warmińsko-mazurskiego; zapraszamy; bydła; rozwoju; odbędzie; województwa; bydł;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »