Zaniechanie poboru podatku dochodowego od przychodów na łagodzenie zagrożenia w lasach utrzymane

pieniadze2W dniu 14 lutego 2019 r. Zarząd KRIR na wniosek Pomorskiej Izby Rolniczej zwrócił się do Minister Finansów Pani Teresy Czerwińskiej w sprawie przedłużenia obowiązywania rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 lutego 2018 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych przychodów (dochodów) otrzymanych na łagodzenie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, w tym zagrożenia pożarowego, w zdewastowanych lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, ponieważ duża część prywatnych posiadaczy lasów do tej pory nie uporała się ze skutkami huraganu z sierpnia 2017 r.

Jak poinformowano przy piśmie z dnia 20 lutego 2018 r. Minister Finansów rozporządzeniem z dnia 30 listopada 2018 r. przedłużył obowiązywanie ww. rozporządzenia do końca 2021 r. Ten akt normatywny został opublikowany z Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z 2018 r. pod pozycją 2283.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

pieniadze2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zagrożenia; lutego; podatku; dochodowego; finansów; łagodzenie; lasach; poboru; rozporządzenia; minister; zaniechanie; sprawie; utrzymane; przychodów; listopada; przedłużył; rozporządze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »